REKLAMA

Adw. Ewa Bartosiewicz, kandydatka do Rady Powiatu Wyszkowskiego. Nr 2 na liście PIS

Wybory

Rozwój samorządu lokalnego w 1990 roku to jedna z najważniejszych reform jaką udało się w Polsce w ostatnich dekadach przeprowadzić. Wprowadzony a właściwie reaktywowany 20 lat temu samorząd powiatowy daje nam wszystkim, mieszkańcom naszej małej ojczyzny dodatkowe możliwości. Te możliwości możemy w pełni wykorzystać pod warunkiem ścisłej współpracy wszystkich szczebli samorządu, gminy z powiatem, powiatu z województwem, województwa z władzami centralnymi.

REKLAMA

To dlatego gmina Zabrodzie powinna być profesjonalnie reprezentowana w Radzie Powiatu Wyszkowskiego. Jest wiele spraw do załatwienia, aby życie naszej lokalnej wspólnoty stało się lepsze niż do tej pory. Wiele z nich można rozwiązać tylko we współpracy z innymi samorządami. Konkretnie? Przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, którymi zająć się można wyłącznie z poziomu Starostwa Powiatowego. Chciałabym, aby przynależne do tych dróg chodniki były utrzymane w czystości, pobocza systematycznie koszone z traw i zarośli, zimą odśnieżane. Niski wskaźnik nakładów na infrastrukturę dróg powiatowych to zaniedbania, które musimy nadrobić.

Takie działania będą teraz coraz ważniejsze. Trzeba będzie skuteczniej zabiegać o pieniądze np. z powstającego właśnie Samorządowego Funduszu Drogowego. W tych sprawach potrzebne jest jeszcze jedno - doświadczenie w kontaktach z administracją rządową. Mając takie wieloletnie doświadczenie (przez prawie 10 lat pracowałam w administracji rządowej), chciałabym wykorzystać je, by skutecznie przyciągnąć środki do gmin powiatu wyszkowskiego. Mieszkańcy naszej gminy korzystają też z innych środków, przede wszystkim z obszarów polityki społecznej. Chciałabym, aby te środki były nie tylko większe, ale też łatwiej dostępne.

I tutaj też potrzebne jest współdziałanie gminy z powiatem, które będzie łatwiejsze, gdy gmina będzie miała w Radzie Powiatu kompetentnego reprezentanta. Mieszkańcy gminy Zabrodzie, korzystają ze szpitala powiatowego w Wyszkowie: leczymy tam siebie i swoich bliskich, oczekujemy pomocy, rodzą się tam nasze dzieci (sama urodziłam tam dwóch synów). Musimy zrobić wszystko, by ten szpital był odpowiednio dofinansowany, by coraz lepsze były warunki pobytu w nim i leczenia, ale przede wszystkim, aby skrócić czas oczekiwania na wizyty u specjalistów. Należy dołożyć większej staranności również do dostępności usług medycznych.

W gminie mamy coraz więcej osób starszych. To do nich przede wszystkim skierowane powinny być programy senioralne, powinien oferować je gmina przy wsparciu powiatu. Niezależnie od różnic zdań i doświadczeń, wszyscy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że samorządy to zespół naczyń połączonych. Będą skuteczne i pożyteczne, jeśli gminna społeczność wybierze do Rady Powiatu ludzi przygotowanych i odpowiednio odpowiedzialnych, gotowych do dialogu i rozwiązywania konkretnych spraw.

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


wybory samorządowesamorządpowiat wyszkowskikampania wyborczaEwa BartosiewiczPiSRada Powiatu Wyszkowskiego

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl