REKLAMA

"Pokusić się o fotel starosty" - polityczne aspiracje Pawła Delugi

Wybory

Komitet Wyborczy Wyborców "Razem dla Ziemi Wyszkowskiej" w nadchodzących wyborach będzie się starał powiększyć grono swoich radnych, aby mieć większy wpływ na to, co dzieje się w Wyszkowie i w powiecie wyszkowskim. Lider komitetu, Paweł Deluga, nie ukrywa, że ma ambicje pokusić się o fotel wicestarosty a może nawet starosty. Na konferencji 6 września w Rubel Cafe zaprezentował liderów swoich list wyborczych do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Listy w poszczególnych okręgach do Rady Miejskiej otwierać będą: Mariola Brzezińska (okręg nr 1), Marcin Turowski (okręg nr 2), Katarzyna Kacpura (okręg nr 3). Liderem listy powiatowej będzie obecny radny - Paweł Deluga.

- Zgromadziliśmy na naszych listach ludzi doświadczonych oraz nowych, młodoych kandydatów; Mamy kompletne, przekrojowe listy. Są na nich ludzie z różnych środowisk, aby łatwiej było słuchać i rozumieć potrzeby mieszkańców powiatu. W naszym programie nacisk położymy na politykę prorodzinną, sprawy społeczne, wsparcie młodych rodzin, lepszy kontakt z wyborcą (wprowadzenie mobilnych dyżurów radnych, poprawę frekwencji radnych na sesjach i komisjach) - powiedział na konferencji szef komitetu, Paweł Deluga.

Jeśli chodzi o burmistrza, "Razem dla Ziemi Wyszkowskiej" popiera kandydaturę Grzegorza Nowosielskiego. Ale starostę a przynajmniej wicestarostę chciałby mieć z własnych szeregów. W tej roli widzi się właśnie Paweł Deluga.

- Rozwijać się trzeba. Kończy się kadencja i chyba każdy ma swoje cele, marzenia. Chciałbym mieć realny wpływ na rozwój tego powiatu, mam na to swoje pomysły. Chciałbym wejść do zarządu i zostać w nim co najmniej wicestarostą - mówi lider komitetu. - Idziemy w koalicji, aby ją utrzymać po wyborach, ale program wyborczy mamy odrębny i zaprezentujemy go na konwencji 13 września. Walczymy o więcej mandatów radnych a nawet fotel starosty czy wicestarosty. Koalicja jest dobra, ale może być, powinna być, lepsza.

Paweł Deluga nie chce wiele obiecywać, woli składać realne i możliwe do zrealizowania deklaracje. 

- Nie będziemy obiecywali, niektóre pomysły już ogłoszone przez kandydatów są brane z kapelusza, niektórzy chyba sami nie rozumieją, jak działa samorząd gminny i powiatowy - uważa lider "Razem dla Ziemi Wyszkowskiej".

Sam realnie myśli o konieczności zreformowania Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu.

- Mam mieszane uczucia – jeśli go zostawić, to zreformować gruntownie, rozszerzyć działalność, zastanowić się nad jego przyszłością i rolą. Jeśli ma zostać, to nie z takim budżetem - mówi Paweł Deluga.. 

Zapowiada, że będzie lobbował za budową sali sportowej dla uczniów dwóch szkół zawodowych przy ul. Świętojańskiej. Chciałby też podnieść jakość obsługi petenta w Starostwie Powiatowym. 

O swoich planach opowiedzieli też kandydaci na radnych miejskich:

- Chciałbym wnieść świeżość, ale utrzymać też to, co jest, bo popieramy stabilną politykę Grzegorza Nowosielskiego. Ale mamy też swoje pomysły. Chciałbym, żeby Wyszków cały czas się rozwijał. Stworzenie mariny, małego portu słuzyloby mieszkańcom, rekreacji dla przyjezdnych, ale też do celów ratowniczych. Jako strażak chcę uczestniczyć w przebudowach dróg, bo drogi pożarowe na osiedlach mogą być budowane w lepszy sposób. Wyszków jest wspaniałym miastem, wspaniale się rozwija, jest rozpoznawalny, bardzo chciałbym uczestniczyć w rozwoju tego miasta - mówił Marcin Turowski.

- Zapominamy o obszarach wiejskich, gdzie jest deficyt transportowy komunikacji miejskiej. Osoby starsze mają utrudniony dostęp do miasta i muszą polegać jedynie na swoich rodzinach, a w niedziele nie mogą się dostać nawet do kościoła - powiedziała Mariola Brzezińska.

- Urodziłam się w Wyszkowie, moja rodzina, znajomi tu mieszkają. Widzę, jak miasto się rozwija, pięknieje z roku na rok. Podczas wyborów można obiecać wszystko, ale ja wiem, jakie można pozyskać środki, co można zrobić. Chcę wykorzystać moje doświadczenie zawodowe w obszarze społecznym i skupić się na aktywizacji społecznej mieszkańców oraz pomocy osobom potrzebującym – starszym, niepełnosprawnym, ofiarom przemocy w rodzinie, bo to problem bardzo narastający. Chcemy zwiększyć dla nich ofertę pomocy - dodała Katarzyna Kacpura. 

 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


wybory samorządowesamorządburmistrz WyszkowaWyszkówpowiat wyszkowskikampania wyborczaPaweł DelugaRazem dla Ziemi Wyszkowskiej

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Środa
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl