Miasto

Zamknij

Dodaj komentarz

Wrócili do szkoły po ponad 50 latach. "Takiego spotkania jeszcze nie było!"

Danuta Dejnarowicz 14:06, 24.06.2026 Aktualizacja: 14:08, 24.06.2026
Skomentuj Wrócili do szkoły po ponad 50 latach. "Takiego spotkania jeszcze nie było!" Absolwenci i byli nauczyciele SP nr 2

Czerwiec to czas zakończenia roku szkolnego, więc po latach naturalnie staje się też miesiącem jubileuszy. Taką okrągłą rocznicę świętowali 20 czerwca absolwenci wyszkowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego z roku 1976. Ponad trzydzieścioro byłych uczniów i pięcioro nauczycieli spotkało się w budynku szkolnym, aby wspominać wydarzenia, które miały miejsce 50, a nawet 58 lat temu.

W gronie nauczycieli, którzy przyjęli zaproszenie były panie: Barbara Koźliczak, Zofia Nowak, Nina Ciuruś, Teresa Jackiewicz oraz pan Jan Hryniewicz. Były dyrektor szkoły podkreślił, że ten rocznik uczniów był mu szczególnie bliski, gdyż zaczął naukę w tym samym 1968 roku, kiedy pan Hryniewicz rozpoczął pracę jako nauczyciel w tej samej szkole.

Pani Barbara Koźliczak wygłosiła do swoich dorosłych wychowanków serdeczne przesłanie o ponadczasowej wartości przyjaznych więzi, które ciągle łączą dawne koleżeństwo z ławy szkolnej. Faktycznie, w historii tej szkoły nie odnotowano, aby absolwenci szkoły podstawowej celebrowali pięćdziesiątą rocznicę ukończenia tego etapu edukacji.

Architektem i konstruktorem tego wydarzenia był pan Cezary Oleksiak, który przy pomocy swoich kilku koleżanek i kolegów absolwentów zorganizował cały program spotkania. Starania małej grupki zostały entuzjastycznie docenione przez wszystkich uczestników, którzy też jednoznacznie potwierdzili satysfakcję i radość z udziału w tym jakże szacownym jubileuszu. Całość uroczystości nie pozostanie jedynie we wdzięcznej pamięci uczestników, gdyż została uwieczniona na filmie, który będzie udostępniony wszystkim zainteresowanym.

(Danuta Dejnarowicz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%