REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Teatralne święto zakończone (video)

Rozrywka

Za nami kolejna, piąta Letnia Scena Teatralna. W Hutniku i nie tylko dużo się działo, były momenty śmiechu, ale też refleksji. Padło wiele żartów, dobrych rad, ciepłych słów. Były występy improwizowane, przygotowywane, grupowe i solowe. Taniec, śpiew... W skrócie wielkie, wyszkowskie święto teatralne otwarte dla każdego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przez trzy wrześniowe dni (15-17.09) w Wyszkowie zaroiło się od artystów. 5. Letnią Scenę Teatralną rozpoczęto piątkowymi warsztatami z pedagogiki teatralnej oraz wernisażem i koncertem Adama „Romanoff” Romanowicza w Galerii PeKaP. W sobotę warsztaty improwizacji poprowadził Marcin Pawlina, natomiast Marek Frąckowiak przeprowadził warsztaty aktorskie. Od godziny 17.00 sceną w Hutniku zawładnęli artyści z Teatru Improwizacji 1000 DEN, Połamani Słowem, koncertowa Grupa Adama, Teatr Wyjście oraz Wyszkowski Teatr Tańca. W niedzielę również rozpoczto warsztatami, tym razem teatralnymi prowadzonymi przez Jacka Kwietnia, a na deskach Hutnika zaprezentowali się artyści Teatru Pierwsze Słyszę, Teatru Farsa, stand-upowiec Tomek Biskup oraz Rewia Dziecięca „Sylaba”. Na zakończenie jubileuszowej Letniej Sceny Teatralnej zagrał zespół Nukefall.

Przez dwa dni występów jury wybierało laureatów w następujących kategoriach: „Najbardziej inspirujące zdanie, które padło ze sceny”, „Scena, którą trzeba zobaczyć jeszcze raz” oraz „Największe zaskoczenie festiwalu”.

 

Laureaci

„Najbardziej inspirujące zdanie, które padło ze sceny” -  „Zawsze coś magicznego może się zdarzyć” Teatr Połamani Słowem  

„Scena, którą trzeba zobaczyć jeszcze raz”- scena z kotami w wykonaniu Teatru Improwizacji 1000 DEN

„Największe zaskoczenie festiwalu” - Teatr Wyjście

Na poniższym filmie można zobaczyc, które sceny otrzymały wymienione nagrody:

 

Trzeba przyznać, że Festiwal z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ organizatorzy dbają o niezwykła, niepowtarzalną atmosferę. Wchodząc na widownię wyszkowskiego Hutnika, wszyscy czują się jak wśród najbliższych, wspólnie śmiejąc się z często nieprzewidywalnych spektakli, ale także zastanawiają się nad tymi wymagającymi większego skupienia. Aktorzy mogą liczyć na dobre rady od kolegów po fachu, a widzowie na świetną zabawę. 

 

Autorem filmu jest Zbigniew Kowalewski

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Letnia Scena TeatralnaLSTWyszkówWOK HutnikHutnik

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org