REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kandydaci KWW Kukiz `15 pod szczęśliwą siódemką

Miasto

W wyborach do Sejmu z Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz `15 startuje sześciu kandydatów reprezentujących powiat wyszkowski i siedlecko-ostrołęcki. Podczas wczorajszej konferencji prasowej pięcioro z nich zaprezentowało swoje pomysły i omówili strategię Pawła Kukiza.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kandydaci KWW Kukiz 15` to przekrój całego społeczeństwa, każdy z nich ma inny zawód, przedział wiekowy i doświadczenie. „Wszyscy startujemy z listy nr 7 – to szczęśliwa siódemka” – powiedział Michał Czajka, jeden z kandydatów.

Jako pierwsza zaprezentowała się Anna Maria Siarkowska – mężatka, matka 3 córek. Zawodowo zajmuje się planowaniem obronnym i zarządzaniem kryzysowym w jednej z agencji rządowych. Oprócz tego, ukończyła Akademię Obrony Narodowej na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Specjalizuje się w temacie związanym z obroną terytorialną, jest członkiem Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl Ruch Na Rzecz Obrony Terytorialnej. Kandydatka działa na rzecz utworzenia w Polsce drugiego komponentu sił zbrojnych.

- „W tej sytuacji musimy powiedzieć jednoznacznie, że dotychczasowa polityka prowadzona przez nasz rząd była nieodpowiedzialna i nie do przyjęcia, wręcz szkodliwa dla bezpieczeństwa narodowego” – mówiła kandydatka. – „W skutek decyzji politycznych zaprzestano szkolenia rezerw osobowych, a dodatkowo, jesli chodzi o dywizje na wschodniej ścianie, wszystkie zostały zlikwidowane. Tym samym Polska na wschodzie w ogóle nie jest broniona” – dodaje.

Jak twierdzi – „To, czego dzisiaj potrzebuje Polska to odbudowy wojsk operacyjnych i budowy obrony terytorialnej”.
- „Kandyduję do Sejmu po to, by obrona terytorialna powstała w Polsce. Chcę, żeby moje dzieci żyły w państwie bezpiecznym, suwerennym” – mówiła Anna Siarkowska

Oprócz kwestii bezpieczeństwa kraju kandydatka wspomniała o polityce prorodzinnej. Jest za tym, aby podatki odprowadzane były w zależności od liczby domowników. Trzeci element podjęty przez kandydatkę to wieloletnie zadłużenia kredytowe, które powinny być niwelowane poprzez odpowiednią politykę mieszkaniową.

Drugą kobietą startującą z tego komitetu jest Paulina Agnieszka Ampulska – mgr inż. z Rząśnika. Kandydatka nie mogła być obecna podczas konferencji prasowej.

Kolejnym kandydatem startującym w zbliżających się wyborach jest pochodzący z Wyszkowa 27-letni Piotr Głowacki. Kandydat stawia na jakość a nie na ilość, zwłaszcza w kwestiach inwestycyjnych.

- „Od lat zastanawiam się, dlaczego Wyszków, miasto położone przy torach, nie ma bezpośredniego połączenia z Warszawą. Dla porównania, pociągiem z Siedlec do Wyszkowa jedzie się ok. godzinę. Z Wyszkowa do Warszawy zaś, z przesiadką w Tłuszczu, obecnie dojeżdża się w 1 godzinę i 20 minut.” – mówił kandydat, który uważa, że rozwiązanie tego problemu miałoby znaczący wpływ na decyzje lokalnego społeczeństwa.

Następny kandydat to Maciej Paweł Szcześnik, który chce wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie z działalności w organizacjach pozarządowych w parlamencie. Kandydat ma „dość arogancji władzy i polityków”.

- „Zdecydowałem się startować z KKW Kukiz `15, bo tutaj zobaczyłem ludzi takich jak ja, którzy są społecznikami, a nie politykami. Każdy z nich ma inne doświadczenie i chcemy je wszystkie połączyć” - powiedział

Andrzej Wójcik to mieszkaniec Warszawy, były sportowiec, inżynier budownictwa lądowego. Kandydata fascynuje demokracja obywatelska, z jaką spotkał się podczas kilkuletniego pobytu w USA. Uważa, że w naszym społeczeństwie panuje niskie poczucie wartości.

- „Ludzie nie wierzą, że da się w tym kraju coś jeszcze zmienić. Naszym politykom brakuje pokory, nie uczy ich to służby na rzecz drugiego człowieka” – mówił kandydat

Kandydat uważa się za konserwatystę, któremu trudno zgodzić się z tym, co obserwuje.
-„Chcę, aby nasza telewizja wróciła do obywateli. Póki co, wszystko zmienia się w zależności od potrzeb i interesów władz.” – dodaje.

Ostatni kandydat – Michał Czajka – odniósł się w swojej wypowiedzi do przewodniego hasła komitetu „Potrafisz Polsko”.

- „Kandyduje po to, żeby dać szansę młodym ludziom, by pokazać, że oni nie boją się powiedzieć NIE tej władzy. Okazuje się, że ci młodzi ludzie nie patrzą tylko na rzeczy materialne. Nie tylko to nas napędza, są jakieś wartości wyższe” – mówił kandydat

Michał Czajka jest za tym, by w miejscowościach, takich jak Wyszków były biura poselskie, aby obywatele mogli spotykać się z posłami i mówić o swoich oczekiwaniach i problemach.

„Kiedy zastanawiałem się, co bym robił jako poseł, to doszedłem do wniosku, że chciałbym pracować w komisji związanej z edukacją, sportem, kulturą, bezpieczeństwem narodowym i infrastrukturą – to są najważniejsze strategiczne kwestie, które można podjąć poprzez pracę w komisjach” – zapewniał Michał Czajka.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


KWW Kukiz `15Anna Maria SiarkowskaPiotr GłowackiMichał CzajkaMaciej Paweł SzcześnikPaulina Agnieszka AmpulskaAndrzej WójcikPotrafisz Polski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org