REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Będzie trzecia edycja Letniej Sceny Teatralnej!

Rozrywka

Błyskotliwe kabarety, nagradzane występy, spektakle nowe, nowoczesne, ale i nawiązujące do tradycji i dawnych, dobrych czasów – to wszystko czeka nas podczas kolejnej, trzeciej już edycji Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie. Święto sztuki alternatywnej potrwa od 11 do 13 września. Wyszkowski festiwal w tym roku odbywa się pod hasłem „Republika Alternatywy”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W drugi wrześniowy weekend do Wyszkowa zawitają liczni artyści wszelakiej maści, przedstawiciele teatru niezależnego i nie tylko. To tutaj teatr amatorski, nieformalny i niezależny będzie miał szansę na spotkanie z profesjonalnymi artystami w niezobowiązującej atmosferze – festiwal nie ma bowiem charakteru konkursu, nie ma jury, wygranych i przegranych.

W ramach festiwalu odbędą się warsztaty aktorskie dla młodzieży, które poprowadzą aktor i trener Kamil Gęsicki oraz animatorka kultury Anna Mikołajczyk-Kłębek. Także najmłodszych widzów organizatorzy zapraszają na warsztaty teatralne. Na scenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” rozbawią wszystkich Marek Grabie oraz Krzysztof Szubzda ze swoim programem „Old Jamajka Stand up”. Nagrodzony podczas przeglądu PAKA krakowski kabaret 7 minut Po również zawita do Wyszkowa. Aktor i malarz Wiesław Bołtryk pojawi się na scenie z poetyckim spektaklem „Będziemy zawsze” według Rafała Wojaczka. Wyszków reprezentować będzie Teatr Farsa. O kryzysach w relacji damsko-męskiej opowie Teatro Comunale’ale. Widzów czekają niezapomniane i dowcipne chwile z grupą Paszkot oraz Teatrem Pierwsze Słyszę. Nie zabraknie także koncertu – w wykonaniu poetki i wokalistki Joanny Vorbrodt.

W zeszłym roku jedną z atrakcji towarzyszących festiwalowi była wystawa Galerii Przechodniej. Ta zewnętrzna, dostępna dla każdego ekspozycja zawitała do Wyszkowa na dłużej. Już od początku czerwca przy Restauracji „Wyszkowianka” można oglądać wystawę Katarzyny Boni „Japońska Forma”. Wernisaż kolejnej ekspozycji odbędzie się we wrześniu. Dodatkowo organizatorzy festiwalu przygotowują pokaz filmów grupy Sashimodo Pictures i spotkanie z filmowcami.

Tegoroczna, 3. edycja Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie została objęta honorowym patronatem burmistrza Wyszkowa. Zasięg festiwalu pozostaje ogólnopolski – jak na całą „Republikę Alternatywy” przystało. Do głównego miejsca festiwalowego – Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” dołącza w tym roku Galeria nad Bugiem. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Dotychczas na wyszkowskiej scenie zagrali m.in. grupa improwizacyjna Dźwięk Dż, Obustronni Ludzie, Teatr Parabuch, Kompania Teatralna Mamro czy Artur Gotz. 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Letnia Scena TeatralnateatrWOK Hutnikkabaretwystępfestiwal

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org