REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kampania wyborcza z Małgorzatą Gosiewską

Miasto

15 maja Bibliotekę Miejską odwiedziła Małgorzata Gosiewska –  polityk, urzędnik samorządowy, posłanka na Sejm V i VII kadencji.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Małgorzata Gosiewska pracowała w Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, była radną sejmiku wojewódzkiego, ma duże zasługi w przemianach demokratycznych krajach wschodu. Współpracowała z Lechem Kaczyńskim, angażowała się w tworzenie spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. W 1998r. została radną gminy Warszawa-Bielany, w 2002r. radną Rady Warszawy, a w 2004r. została zastępcą burmistrza w dzielnicy Ursus.
Swoją pracę skoncentrowała na szeroką rozumianej problematyce społecznej, została wiceprzewodniczącą Komisji Pomocy Społecznej i Przeciwdziałania Patologiom w Radzie Warszawy. Kierowała Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W kampanii wyborczej wzięli udział radni powiatowi i miejscy oraz szefowie komitetów terenowych. Z gminy Wyszków zagościł -Eugeniusz Zaręba, z Zabrodzia- Jan Fornal , z gminy Rząśnik– Janusz Wóltański, a z gminy Brańszczyk - Jerzy Żukowski .

Przemówienie posłanki rozpoczęło się od wskazania najczęstszego problemu wśród społeczności, jakim jest bezrobocie.
- „ Żyjemy w czasach, kiedy nie ma już polskiej polityki, tylko unijna, gdyż ograniczamy się do programów przedstawianych przez UE.” – podkreśliła

Jako doradca Lecha Kaczyńskiego w polityce europy zachodniej (za czasów jego prezydentury) zapewniła, że należy zacząć od dobrych stosunków z sąsiadami. Wspomniała o sytuacji na Ukrainie przypuszczając, że gdyby żył prezydent, który wzmacniał nasze stosunki z innymi krajami poprzez rozmowę, nie doszłoby do zamieszek. Prawdopodobnie zostałaby zorganizowana akcja pomocy dla Ukrainy, tak jak zrobił to na rzecz Gruzji.

- „Obecnie Polska jest krajem źle postrzeganym zagranicą. Ważne jest byśmy mieli silną reprezentację w Europie, abyśmy byli zgodni, jak za czasów Lecha Kaczyńskiego. Ta zgodność spowoduje, że będziemy liderem dla innych państw. Odbudujmy to, co zrujnowało PO.” – zaapelowała posłanka

Zakres działań posłanki Gosiewskiej będzie ukierunkowany na politykę zagraniczną, gdyż – jak twierdzi – „jeżeli będziemy mięli przyjaciół na wschodzie, będą się z nami liczyli na zachodzie”. Ponadto zajmie się polityką rolną oraz kwestią Polaków mieszkających zagranicą i odzyskaniem środków na ich działalności gospodarcze, jakie mieli za czasów prezydentury Kaczyńskiego.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Małgorzata Gosiewskapolitykurzędnik samorządowyposłanka na Sejm V i VII kadencji

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowy plac zabaw w Kamieńczyku
Plac zabaw ładny, ale nie przemyślany, brak uchwytów dla dzieci do wejścia na platformę gdzie jest zjeżdżalnia, dziecko wchodząc po drabince, czy też tej ściance nie ma czego się chwycić wyżej, musi się wciągać łapiąc za "podłogę", bo rury są zbyt grube żeby się ich chwycić. Tyle pieniędzy wydane, a jest to niebezpieczne, poza tym ścianka wspinaczkowa, też nie jest rewelacyjna, małe otwory do wspinania, jakby też czegoś brakowało.
rodzic
Graffiti, schody, ławki - nowe atrakcje Wyszkowa
ja też uważam, że to mocno słabe i mam dość patrzenia na bylejakość w tym mieście, którą serwuje Nam ekipa władzy
hhh
Walka o zwierzęta czy o pieniądze?
Za wszystko trzeba płacić, nie ma nic za darmo. Jak chcesz kota czy psa to są wydatki i obowiązki, jak z każdym żywym stworzeniem musi coś jeść, musi być zapewniona opieka, a jak nie, to do więzienia za znęcanie się!
Gość

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Niedziela
Sierpień 2021
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Jarosława, Justyny, Nadziei

REKLAMA

pl.jooble.org