REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kampania wyborcza z Małgorzatą Gosiewską

Miasto

15 maja Bibliotekę Miejską odwiedziła Małgorzata Gosiewska –  polityk, urzędnik samorządowy, posłanka na Sejm V i VII kadencji.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Małgorzata Gosiewska pracowała w Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, była radną sejmiku wojewódzkiego, ma duże zasługi w przemianach demokratycznych krajach wschodu. Współpracowała z Lechem Kaczyńskim, angażowała się w tworzenie spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. W 1998r. została radną gminy Warszawa-Bielany, w 2002r. radną Rady Warszawy, a w 2004r. została zastępcą burmistrza w dzielnicy Ursus.
Swoją pracę skoncentrowała na szeroką rozumianej problematyce społecznej, została wiceprzewodniczącą Komisji Pomocy Społecznej i Przeciwdziałania Patologiom w Radzie Warszawy. Kierowała Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W kampanii wyborczej wzięli udział radni powiatowi i miejscy oraz szefowie komitetów terenowych. Z gminy Wyszków zagościł -Eugeniusz Zaręba, z Zabrodzia- Jan Fornal , z gminy Rząśnik– Janusz Wóltański, a z gminy Brańszczyk - Jerzy Żukowski .

Przemówienie posłanki rozpoczęło się od wskazania najczęstszego problemu wśród społeczności, jakim jest bezrobocie.
- „ Żyjemy w czasach, kiedy nie ma już polskiej polityki, tylko unijna, gdyż ograniczamy się do programów przedstawianych przez UE.” – podkreśliła

Jako doradca Lecha Kaczyńskiego w polityce europy zachodniej (za czasów jego prezydentury) zapewniła, że należy zacząć od dobrych stosunków z sąsiadami. Wspomniała o sytuacji na Ukrainie przypuszczając, że gdyby żył prezydent, który wzmacniał nasze stosunki z innymi krajami poprzez rozmowę, nie doszłoby do zamieszek. Prawdopodobnie zostałaby zorganizowana akcja pomocy dla Ukrainy, tak jak zrobił to na rzecz Gruzji.

- „Obecnie Polska jest krajem źle postrzeganym zagranicą. Ważne jest byśmy mieli silną reprezentację w Europie, abyśmy byli zgodni, jak za czasów Lecha Kaczyńskiego. Ta zgodność spowoduje, że będziemy liderem dla innych państw. Odbudujmy to, co zrujnowało PO.” – zaapelowała posłanka

Zakres działań posłanki Gosiewskiej będzie ukierunkowany na politykę zagraniczną, gdyż – jak twierdzi – „jeżeli będziemy mięli przyjaciół na wschodzie, będą się z nami liczyli na zachodzie”. Ponadto zajmie się polityką rolną oraz kwestią Polaków mieszkających zagranicą i odzyskaniem środków na ich działalności gospodarcze, jakie mieli za czasów prezydentury Kaczyńskiego.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Małgorzata Gosiewskapolitykurzędnik samorządowyposłanka na Sejm V i VII kadencji

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Żywa lekcja historii w Łosinnie
Założyć opaskę AK, głosić frazę Bóg, Honor, Ojczyzna a jednocześnie nosić teczkę za Sobczakiem. Taka ta nasza Tereska groteska.
Zapora
Usłyszeli strzały. Na działce była nielegalna broń i amunicja
Pani Elwira zapomniała wspomnieć, że ten 41-latek poza użyciem broni najpierw znieważał słownie pracowników ochrony na ogrodach działowych w Kamieńczyku, a następnie jeszcze pobił dwóch działkowiczów.
Misiek
Kłopotliwe odpady
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!
Hj
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza

REKLAMA

pl.jooble.org