REKLAMA

Blogi - to i owo

Czy ubezpieczenie z biura podróży jest wystarczające?
istores

Prawdopodobnie nie jesteś nawet świadomy tego, do jak wielu nieprzyjemnych zdarzeń może dojść podczas twoich zagranicznych wojaży. Jadąc do ciepłych krajów i wiedząc, że teraz czeka cię cały tydzień błogiej laby, myślisz wyłącznie o wypoczynku, dlatego nie zawracasz sobie głowy żadnymi nieprzyjemnościami. A jednak powinieneś o nich pomyśleć. Musisz być przygotowany na różne sytuacje. Takie zabezpieczenie oferują ci ubezpieczenia turystyczne. Czy jednak te zapewniane przez biura podróży byłyby dla ciebie wystarczające? Warto to na pewno przemyśleć

2019-11-06 14:45:48

Większość Polaków podróżuje razem z biurami podróży, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że i ty tak postąpiłeś. Masz już wykupioną wymarzoną wycieczkę. Nie możesz się doczekać dnia wylotu. Myślisz już tylko o tym, co będziesz robić zaraz po przyjeździe na miejsce, bo pragniesz wypocząć za wszystkie czasy i w pełni zregenerować swoje siły. Aby twój urlop był jednak całkowicie spokojny, powinieneś raz jeszcze spojrzeć na kartę z umową zawiązaną z biurem podróży. Bardzo dokładnie ją przeczytaj. Odnajdź na niej punkt dotyczący ubezpieczenia na wyjazd, by dowiedzieć się, co dokładnie zaproponowało ci twoje biuro podróży. Przepisy prawne wymagają bowiem od biur tego, by ubezpieczały one swoich turystów, ale nie mówią jakoś dokładnie, jak to wszystko powinno wyglądać. W teorii jesteś więc ubezpieczony, ale w praktyce może się okazać, że ubezpieczenia podróżne zapewniane przez biuro pokrywają minimalne koszty leczenia. A kto zapłaci za resztę? Oczywiście sam będziesz musiał to zrobić z własnej kieszeni. Na takie sytuacje lepiej się nie narażać. Nie chcesz przecież wrócić z wymarzonych wakacji z debetem na koncie.

Wszystkie biura podróży muszą bezustannie walczyć o klientów. Jest ich tak wiele na rynku, że nieustannie ze sobą rywalizują. Starają się prześcigać konkurencję poprzez zapewnianie turystom coraz to atrakcyjniejszych warunków podróży - a najczęściej chodzi tu oczywiście o obniżanie cen wycieczek. Robią to nierzadko poprzez wykupowanie od ubezpieczycieli tanich ubezpieczeń turystycznych. Pozyskują je w dużych pakietach, dlatego logicznie rzecz biorąc płacą za nie mniej, ale oprócz tego w większości przypadków sięgają po najbardziej podstawowe oferty ubezpieczeniowe. To one są bowiem najtańsze. Pozwalają jeszcze bardziej obniżyć ceny wycieczek, które wtedy stają się łakomy kąskiem dla potencjalnych turystów. Niby to dobrze, bo płacisz mniej, ale musisz wiedzieć, że tanie ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny nie gwarantują ci solidnej ochrony. Najczęściej nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów ewentualnego leczenia. Mają ograniczony zakres usług, z których nie zawsze będziesz mógł nawet skorzystać. Właśnie z tego powodu powinieneś rozważyć zakup ubezpieczenia na własną rękę. Może być to doskonały pomysł.

Polisy z biur podróży są tak bardzo ograniczone, że nierzadko turyści więcej na nich tracą, niżeli zyskują. Jeżeli chcesz naprawdę zabezpieczyć siebie, swoje życie i finanse na czas podróży, musisz niestety zrobić to samodzielnie.


istores

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA

REKLAMA