REKLAMA

Blogi - Blog publicystyczny o życiu codziennym

Rolety termoizolacyjne – jak o nie dbać?
Tomasz Karp

Każdą osłonę okienną należy odpowiednio czyścić, by długo cieszyła swoją funkcjonalnością i pięknym wyglądem. O ile jest to jasne w przypadku klasycznych modeli, o tyle wiele osób ma problem z tymi bardziej skomplikowanymi. Podpowiadamy jak dbać o rolety termoizolacyjne.

2019-04-04 20:34:50

Materiał takich osłon różni się od zwykle używanych tkanin. Z tego względu należy się z nim delikatnie obchodzić. Wystarczy jednak stosować się do kilku prostych zaleceń, by w żaden sposób ich nie naruszyć.

Jak czyścić rolety termoizolacyjne?

Osłony okienne są codziennie narażone na kontakt z kurzem i pyłem pochodzącymi z zewnątrz. W świetle dnia takie zanieczyszczenia są bardzo widoczne. By zapobiec nieestetycznym widokom, należy regularnie czyścić rolety termoizolacyjne za pomocą delikatnej ściereczki z mikrofibry. Nie powinno używać się do tego żadnych środków chemicznych, ani wody. Delikatne przetarcie w zupełności wystarczy – nie wolno mocno trzeć ani szorować!

Czy rolety termoizolacyjne można prać?

By dowiedzieć się, czy rolety termoizolacyjne można prać, najpierw należy sprawdzić zalecenia producenta – powinny zostać podane na opakowaniu. Zazwyczaj takich osłon nie powinno się namaczać. Kontakt z wodą i detergentem może naruszyć specjalną emulsję, którą pokrywa się tkaninę, źle wpłynąć na aluminiową wkładkę lub podgumowanie. Istnieje kilka rodzajów rolet termoizolacyjnych, dlatego zawsze trzeba przede wszystkim zapoznać się z poradami producenta. 

Jak dbać o rolety termoizolacyjne?

Jeśli okaże się, że posiadanego modelu nie można prać, w razie potrzeby wystarczy delikatnie przetrzeć poplamioną powierzchnię lekko wilgotną ściereczką z mikrofibry. Jak dbać o rolety termoizolacyjne, gdy po czasie bardzo się ubrudzą? W przypadku potrzeby gruntowniejszego oczyszczania, należy oddać je do czyszczenia chemicznego – najlepiej do punktu, który specjalizuje się w praniu osłon okiennych.

Potrzebujesz rolety termicznych na wymiar? Kup w 3 szybkich krokach online na https://www.agatarolety.pl/blog/rolety-termiczne-na-wymiar/.

O rolety termoizolacyjne należy dbać z uwagą. Ostrożne i delikatne podejście pozwoli na zachowanie ich w czystości oraz dobrym stanie. Stosowanie się do zaleceń producenta i rozwaga w działaniu z pewnością nie przysporzą żadnych kłopotów.


Tomasz Karp

Udostępnij:


REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

11
Niedziela
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Filipa, Izoldy, Leona

REKLAMA

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA