REKLAMA

Blogi - NosiMysię

Zadowolony rodzic to zadowolone dziecko, czyli co chusta daje RODZICOWI ???
Naturalnie o dzieciach

Tak jak pisałam w poprzednim wpisie, po narodzinach dziecka – staje się Ono niemal centrum naszego świata. Karmienie, przytulanie, kołysanie, przewijanie, usypianie i kąpiele naszego brzdąca wypełniają praktycznie cały nasz grafik w pierwszych miesiącach życia Szkraba. Rodzicielstwo to najpiękniejsze co mnie spotkało w życiu, ale nie ukrywajmy – jest to męczące ;) – dopiero teraz, pełniąc rolę Mamy i Taty, zdajemy sobie sprawę do czego zdolne jest nasze ciało i umysł. 

2017-04-17 12:33:24

Wiem, że zabrzmi to jak MISSION IMPOSSIBLE …. Phi… Mission Impossible to przy tym pestka! Ale wiecie co jest bardzo ważne w byciu rodzicem? DBANIE O SIEBIE! A co za tym idzie – wysypianie się, regularne jedzenie, rozmawianie z innymi dorosłymi (najlepiej na inne tematy niż drzemki dziecka i jego wypróżnianie ;) ) i po prostu zrobienie dla siebie czegoś co lubimy. Kiedy rodzic jest uśmiechnięty, zrelaksowany i wypoczęty jest ogromna szansa, że dziecko też takie będzie – bo My rodzice, to jedyne czego potrzebuje dziecko.

A gdzie w tym wszystkim rola CHUSTY i NOSZENIA??? Przeczytajcie jakie korzyści NIESIE CHUSTA i sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

 

  1. Jesteś blisko. Czujesz i widzisz więcej. Dzięki temu, że Maluszek tuląc się do Ciebie w chuście – jest  tuż przy Twoim sercu – jesteś w stanie odczytać każdy jego ruch i zmianę nastroju. Dzięki temu Twoje reakcje są dużo szybsze i skuteczniejsze. To ogromna pomoc w pierwszych miesiącach życia Maluszka – bo wtedy dopiero się poznajecie. Harmonogram dnia i nocy to jeszcze w tym okresie czarna magia, dlatego bycie blisko pomaga w nauce sygnałów jakie daje Ci Twoje Maleństwo.
  2. Mniej płaczu – większa pewność siebie. W chuście, przy rodzicu dzieci płaczą znacznie mniej. Czują się bezpiecznie i komfortowo oraz więcej się uśmiechają. To bardzo ważne szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców.  Mają oni wtedy poczucie, że sprawdzają się w nowej życiowej roli i są pewni swoich działań. I tak koło się nakręca, bo pewny siebie rodzic jest zadowolony i zrelaksowany, co Maluszkowi daje jeszcze więcej powodów do szczęścia <3
  3. WOLNE RĘCE ! Z Maluszkiem w chuście możesz więcej. Kiedy Twoje dziecko jest bezpiecznie ułożone i zamotane w chustę, Twoje ręce są wolne. Dzięki temu możesz używać ich dla siebie, dla domu lub do zabawy ze starszym dzieckiem. Dzięki chuście na spokojnie napijesz się kawy, zjesz kanapkę, poczytasz książkę i potańczysz przy ulubionej muzyce. W domu będziesz mogła poodkurzać, pozmywać, a nawet ugotować obiad i to wszystko bez nerwowego zaglądania do łóżeczka czy jednoczesnego bujania wózkiem.
  4. MOBILNOŚĆ. Stan polskich dróg i chodników tylko pozornie nie jest związany z macierzyństwem. A jednak spacery wózkiem w niektórych miastach to po prostu horror. Wysokie krawężniki, brak podjazdów, nieoczekiwane schodki i niedziałające windy. To wszystko bardzo ogranicza nasze trasy spacerowe. Tak samo ciężko mają mamy mieszkające poza miastem – do polnych i leśnych dróg jest przystosowana bardzo mała ilość wózków, które zwykle kosztują tyle co mały samochód. Z chustą zaś wejdziemy wszędzie i żadna droga i dróżka nie będzie problemem. Nawet wakacyjny wyjazd nad morze i w góry stanie się możliwy.
  5. Wsparcie dla KRĘGOSŁUPA i mięśni dna miednicy. Wiele osób pyta mnie, czy można nosić gdy mama lub tata mają problemy z kręgosłupem. Odpowiadam zawsze tak samo. Z problemami czy bez nich – prawdopodobnie i tak będziecie nosić swoje dzieci na rękach. Więc i tak będziecie obciążać Wasz kręgosłup. Dzięki chuście dajecie mu wsparcie i szansę na ułożenie Waszego ciała w prawidłowej pozycji. To bardzo ważne szczególnie, jeśli trafił Wam się Szkrab o bardzo dużej potrzebie bliskości i noszenia. Poczujecie ulgę w rękach i w kręgosłupie.
  6. Więź z  TATĄ !!! Tatusiowie w relacji z Maluszkiem są stratni o tych 9 ciążowych miesięcy. Chusta to świetny sposób, by nadrobić stracony czas. Tym bardziej, że motając dziecko z przodu wiele mam twierdzi, że czują się trochę jakby znowu były w ciąży. Jeśli chcecie więc być bliżej dziecka i lepiej się z nim poznać koniecznie spróbujcie chusty.
  7. LAKTACJA – punkt ostatni, ale jakże ważny zarówno dla mam, jak i dla dzieci. Bliskość i tulenie wspiera proces produkcji mleka mamy – wiemy to nie od dziś. A ponieważ w chuście dziecko jest bardzo blisko nas, wspieramy dzięki temu laktację i produkcję „matczynych” hormonów.

 

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym czy warto nosić i masz jakieś pytania – napisz do mnie na fb – chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

https://www.facebook.com/nosimysie/

 

Dodatkowo przypominam, że już jutro widzimy się na Chustoplotach – spotkaniu chustowym w Miejsko-gminnej bibliotece w Wyszkowie w CZYTELNI DLA DZIECI. Zaczynamy o godzinie 14.00!

 

Do zobaczenia!

Marta

 


Naturalnie o dzieciach

Udostępnij:


REKLAMA

Galeria zdjęć

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl