REKLAMA

Blogi - NosiMysię

Nie przyzwyczajaj (się) !!! Czyli o tym jak zaczęłam nosić w chuście.
Naturalnie o dzieciach

„Oj…. Myszka to lubi być noszona.” , „Nosisz ją i nosisz…. Nie rób tak, bo się przyzwyczai!” , „Sama sobie robisz problem,  nosisz ją cały czas – jak nic zaraz będzie wymuszać, żeby ją przytulać.”   Znacie takie dobre rady napływające z ust cioć, babć, mam, teściowych, wujków i innych serdecznych Wam osób? Ja znam i powiem Wam w sekrecie, że jedna rzecz w tym wszystkim jest prawdą – te wszystkie osoby dające Młodym Rodzicom „złote rady” są naprawdę serdeczne i naprawdę chcą dla nas dobrze.  Jedyny problem tkwi w tym, że sami byli rodzicami w czasach, gdy popularne było wychowywanie dzieci na zasadach wymyślonych przez „ekspertów”, całkowicie wbrew naturalnym instynktom człowieka.  Wniosek jest więc jeden – działajcie w zgodzie z tym co podpowiadają Wam instynkty i jednocześnie z pięknym uśmiechem powiedzcie Cioci „Dobra Rada” – Dziękuję! 

2017-03-05 21:44:12

Ja od początku czułam, że w tych komentarzach i radach nie ma nic prawdziwego, i mimo, że dylematy miałam – nie przestawałam słuchać potrzeb mojego Maluszka. Mysza nie była dzieckiem wybitnie wymagającym, ale jak każdy człowiek – szczególnie nowonarodzony, lubiła czuć czyjąś obecność, ciepło i dotyk. Ja też uwielbiam być przytulana, jak więc mogłam odmawiać mojemu własnemu, malutkiemu dziecku.

Po dwóch miesiącach jednak zaczęłam odczuwać tę bliskość w kręgosłupie ;) I zaczęłam poszukiwać sposobu – jak w bezpieczny sposób mogę mieć Szkraba blisko siebie, by nie szkodzić własnemu ciału. Przeczytałam caaaały Internet ;) Myślałam, że skończy się na tym, że kupię nosidło dla dziecka i będzie po kłopocie. Aaaaleeee… Gdzieś na końcu internetowej przestrzeni znalazłam masę mądrych informacji z których wynikało, że dziecka, które samo nie siada nie powinno się nosić w nosidle. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem w pierwszych miesiącach życia dziecka jest CHUSTA – a „tajemnej” wiedzy jak okiełznać 5 metrowy kawał materiału uczą Doradcy chustowi. Minęło trochę czasu zanim udało mi się umówić na konsultację z takim doradcą, ale udało się i po tym  owocnym spotkaniu nie dość, że w 100% zaspokoiłam moje potrzeby to delikatnie zaświtało mi w głowie światełko, że to świetna sprawa móc pomagać rodzicom w potrzebie i dzielić się z nimi wiedzą na temat bezpiecznego noszenia dzieci.

Nieco ponad rok temu zrobiłam profesjonalny kurs Doradcy Chustowego w szkole ClauWi® i teraz realizuję swoją pasję odwiedzając rodziców i ich nowonarodzone maluchy i dzieląc się moją wiedzą i doświadczeniem.

Z okazji mojej pierwszej notki przygotowałam dla Was niespodziankę na moim fanpejdżu – zapraszam!

https://www.facebook.com/nosimysie/

 

Pozdrawiam,

Marta


Naturalnie o dzieciach

Udostępnij:


REKLAMA

Galeria zdjęć

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl