REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rekreacyjnie i w harmonii z naturą w Brańszczyku

Powiat

15 sierpnia na przystani w Brańszczyku zorganizowano festyn rekreacyjno - sportowy. Wydarzeniu towarzyszyły XIX Gminne Zawody Kajakowe i XI Mazowieckie Zawody Łódką Pychówką o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Po raz pierwszy zorganizowano również Festiwal Akordeonistów pt. "W harmonii z naturą".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wspaniała impreza plenerowa rozpoczęła się od zawodów łódką pychówką, w których udział wzięło sześciu zawodników. Na czas musieli oni przepłynać dystans ok. 180 metrów. Najlepszy okazał się Stanisław Kowalski z Brańszczyka z czasem 2,41 sek, który od ośmiu lat jest niepokonany w tych zawodach. Miejsce drugie przypadło Adamowi Kisielewskiemu z Drogoszewa z czasem 2,46 sek. a miejsce trzecie zajął Marek Rogalski z Turzyna z czasem 2,48 sek. Nagrody wręczył Marian Krupiński radny Sejmiku Mazowieckiego. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast zdobywca pierwszego miejsca puchar.

W zawodach kajakowych uczestniczyło dziesięć drużyn, łącznie dwudziestu zawodników, którzy mieli za zadanie przepłynać dystans 500 metrów w jak najkrótszym czasie. Najlepszą drużyną okazali się Janek Szymanik i Michał Michalski, miejsce drugie zajęli Jacek Uchal i Mateusz Drobot, miejsce trzecie przypadło Pawłowi Kowalskiemu i Patrykowi Osowieckiemu. Wręczono im nagrody rzeczowe m.in. myjkę ciśnieniową, wiertarkę, czajnik, opiekacz, toster, gofrownicę. Zawody sędziowali Kamil Pałubiński oraz Ewa Kraszewska. 

Podczas festynu odbył się również jeden z większych festiwali akordeonowych w regionie. Swój udział zgłosiło 21 utalentowanych akordeonistów: Marek Pałubiński, Andrzej Kaszuba, Sonia Różniakowska, Bartłomiej Białczak, Andrzej Białczak, Marcin Kubuszewski, Grzegorz Chorążewicz, Wojciech Drężek, Andrzej Wygryz, Michał Kot, Michał Sitek, Arkadiusz Korytkowski, Zbigniew Borkowski, Jerzy Święch, Artur Miler, Tadeusz Kopaniarz, Roman Rowiński, Kinga Chrząszczewska, Wioletta Witkowska, Andrzej Sówka, Kamil Pałubiński. Artyści zagrali m.in. walca, polkę i oberka. Wszystkim uczestnikom festiwalu wręczono statuetki i nagrody rzeczowe. Festiwal koordynowała Maryla Puścian - dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku. Gwiazdą wieczoru był duet akordeonowy "Vertim & Mamzel" z Ostrołęki, w skład którego wchodzą Jarek Mamiński i Robert Prusiński. Zaprezentowali oni melodie filmowe, melodie warszawskie i najnowsze hity, które porwały zgromadzonych do tańca. Na uczestników czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez OSP Białebłoto. 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiBrańszczykfestyn rekreacyjno - sportowyprzystań w Brańszczykukajakizawodyłódka pychówkazawody kajakoweakordeoniścifestynw harmonii z naturą"Vertim&Mamzel"Mieczysław PękulMaryla PuścianGminny Dom Kultury w Brańszczyku

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Środa
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

REKLAMA

Pracuj.pl