REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Osiedlowa mobilizacja. Radosław Wężyk przewodniczącym Osiedla nr 12

Miasto

Radosław Wężyk i Bogdan Osik ubiegali się o przewodniczenie reaktywowanemu Osiedlu nr 12 w Wyszkowie. Przewagą - nomen omen - dwunastu głosów wybory wygrał ten pierwszy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dawno już wybory przewodniczącego i zarządu osiedla nie cieszyły się takim zainteresowaniem. W zebraniu wyborczym 13 lipca w Urzędzie Miejskim zgromadziło się 112 osób uprawnionych do głosowania, czyli zamieszkaujących Osiedle nr 12. Sala konferencyjna ledwie wszystkich pomieściła. 

- To ja jestem sprawcą tego zamieszania, że tyle się tu państwa stłoczylo. Można było to przewidzieć, zrobić zebranie w "Czwróce"... - komentował Bogdan Osik, który był głównym inicjatorem reaktywowania Osiedla nr 12 a obecnie jednym z dwóch kandydatów na jego przewodniczącego. Drugim zgłoszonym kandydatem był Radosław Wężyk. Każdy z panów powiedział kilka zdań o sobie i swojej działalności.

Bogdan Osik to działacz związkowy, społeczny.

- Dużo się udzielam m.in. w powiatowych debatach o bezpieczeństwie - mówił o sobie. - Z mojej inicjatywy powstały światła na skrzyżowaniu ulic Prostej i Sowńskiego. Prowadzę monitoring tego skrzyżowania.

W swoim programie działania zaznaczył:

- Chciałbym likwidacji punktu pijackiego przy Szkole Podstawowej nr 4. Tam jest masakra, straż przyjeżdza, policja, a ludzie tam piją coidziennie - mówił. - Brak jest progów spowalniających przy SP nr 4. Skrzyżowanie Kowalskiego z 1 Maja – studzienki zapadające się, nikt nie myśli, żeby to wyrównać. Między apteką a "Milą" jest brzydki dojazd do bkloku 49A. To samo między Społem PSS a Ginmedico - chciałbym to zmienić - zapowiedział Bogdan Osik.

Radosław Wężyk urodził sie w Wyszkowie, od 30 lat mieszka na tym osiedlu. Pracuje na stanowisku kierowniczym w warszwskiej spóółce. Jest członkiem Klubu Przyjaciól Wyszkowa, zaangażowany m.in. w akcję charytatywną Pola Nadziei. Organizuje różne dzialania m.in. z Jurkiem Sitkiem - wyszkowskim propagatorem turystyki, prowadził jeden z rajdów rowerowych prowadził. Jego hobby to wędkarstwo, żeglarstwo, turystyka rowerowa.

- Cieszę się z powołania na nowo naszego osiedla. Jako jednostka pomocnicza gminy możemy wiele zrobić na rzecz osiedla, posiadając swoich przedstawicieli. Możemy  podjąć współpracę z odpowiednimi instytucjami. Chciałbym zwrócić baczniejszą uwagę na realizację zadań inwestycyjnych na naszym osiedlu, kwestie dotyczące bezpieczeństwa, ładu, porządku, poprawę zieleni i oświetlenia. Potrzebna jest poprawa jakości zniszczonych fragmentów dróg, zamontowanie progów spowalniających, montaż oświetlenia energooszczędnego, bo wiele miejsc wymaga takiego doświetlenia. Brakuje też ławek osiedlowych, koszy na śmieci - wyliczał, co jest do zrobienia na osiedlu przed nowym zarządem. 

Zachęcał mieszkańców do zgłaszania na bieżąco potrzeb, wniosków - bez czekania na zebrania publiczne. Aby ułatwić przepływ informacji, odda mieszkańcom do dyspozycji numer telefonu, adres e-mail do kontaktu w sprawach osiedla. 

W wyniku głosowania Radosław Wężyk uzyskał poparcie 62 mieszkańców, a na Bogdana Osika zagłosowało 50 osób. Po ogłoszeniu wyników wyborów znaczna część zgromadzonych wyszła z sali, nie czekając na dalszą część zebrania. A w drugiej kolejności powołano zarząd osiedla, w skład którego weszli zaproponowani przez Radosława Wężyka: Ewa Sylwanowicz-Król, Edward Klejna, Paweł Gryc.

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


osiedle SowińskiegoWyszkówosiedle nr 12 w WyszkowiewyboryUrząd Miejski w WyszkowieRadosław WężykBogdan Osik

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra

REKLAMA

Pracuj.pl