REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Białostocka w Wyszkowie. Będzie bezpieczniej na przejściu dla pieszych

Miasto

Poprawi się widoczność a tym samym bezpieczeństwo na kolejnym przejściu dla pieszych przy ul. Białostockiej. Gmina Wyszków otrzymała dofinansowanie na ten cel.

REKLAMA

6 lipca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdziło listę zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie zadań w ramach "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020". Gmina Wyszków z projektem "Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa - etap IV" znalazła się na liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania. Przyznana kwota dotacji wynosi 64 tys. 115 zł.

Na IV edycję projektu zaplanowano modernizację kolejnego już przejścia na ulicy Białostockiej - w rejonie skrzyżowania z ulicą Zakręzie. Głównym celem zadania jest rozwój bezpiecznej infrastruktury dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie, poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach modernizacji przejścia dla pieszych planuje się odnowienie oznakowania poziomego oraz pionowego. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszych po zmroku nad przejściem zostanie zamontowany znak aktywny D-6, lampa oraz ostrzegawczy pulsator. Dodatkowo, obok działań infrastrukturalnych w ramach zadania przewidziano przeprowadzenie pogadanek, które będą skierowane do grup najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo w ruchu drogowym tj.: członków Rady Seniorów Gminy Wyszków, wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 i nr 2 w Wyszkowie, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. Działania edukacyjne zostaną przeprowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Wyszkowie, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Kamieńczyku oraz w Gulczewie. W ramach projektu planuje się zakup artykułów z zakresu bezpieczeństwa m.in. elementów odblaskowych mających na celu poprawę widoczności uczestników ruchu drogowego, a tym samym bezpieczeństwa na drodze. Pogadanki będą przeprowadzone bezkosztowo przez partnerów projektu.

Zadanie będzie realizowane od lipca do grudnia tego roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 69 tys. zł.

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


ulica Białostocka w WyszkowieWyszkówprzejście dla pieszych

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra

REKLAMA

Pracuj.pl