REKLAMA

Co warto wiedzieć o wiertarkach?

Kącik Prasowy

Wiertarka to podstawowe narzędzie każdego profesjonalnego warsztatu. Niezwykle często stanowi ona także wyposażenie warsztatów domowych a wszystko za sprawą szerokiego zastosowania oraz uniwersalności.

REKLAMA

Dzięki wiertarce możemy wykonać skomplikowane prace budowlane, ale także skutecznie przyczynić się do prostych zadań takich jak m.in. przywieszenie obrazu. Na co należy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru wiertarki?

Rodzaje wiertarek

Tytułowe urządzenia dzielimy na kilka typów. Pierwszym z nich jest tradycyjna wiertarka ręczna napędzana siłą mięśni. Nadaje się ona świetnie do wiercenia niewielkich otworów w materiałach miękkich. Niestety ten rodzaj wiertarki nie poradzi sobie z surowcami twardymi takimi jak twardy gatunek drewna, czy beton.

Kolejnym typem wiertarki są wiertarki bezudarowe przeznaczone dla prostych prac. Tego rodzaju urządzenia odznaczają się mocą na poziomie od 500 do 700 W. Ich mankamentem jest fakt, iż szybko się eksploatują, dlatego będą one świetną alternatywą dla początkujących oraz amatorów. Jeśli chodzi o prace skomplikowane i długotrwałe o charakterze budowlanym warto zainwestować w wiertarkę udarową. Dzielimy je na dwa warianty – o mocy mniejszej, dla amatorów oraz o większej dla profesjonalistów.

Kolejny rodzaj wiertarki to wiertarko-wkrętarka akumulatorowa zasilana energią elektryczną z baterii. Cechuje się ona funkcją dodatkową jaką stanowi wkręcania oraz wykręcanie śrub, co znacznie poszerza zakres prac tytułowego narzędzia. Do podstawowych, choć nieco mniej popularnych wiertarek zaliczamy jeszcze:

- wiertarki stołowe – znajdują zastosowanie w warsztatach ślusarskich

- wiertarki młotowe (młotowiertarki) – służą do wykonywania otworów w betonie

- wiertarki pionowe (młoty pneumatyczne) – używane w celu kruszenia asfaltu, bądź betonu – używane najczęściej w pracach drogowych

Wymienione rodzaje wiertarek mogą Państwo kupić w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/elektronarzedzia-wiertarki-c-1805_4698_4739.html

Czym jest wspomniany udar?

Wspomniana w poprzednim akapicie cecha wiertarki – udar, łączy ruch obrotowy wiertła z ruchem posuwistym. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiertarki urządzenia wyposażone w udar, bądź z możliwością jego przyłączenia doskonale sprawdzą się w pracach opiewających w materiały twarde.

O mocy wiertarki

Jednym z najważniejszych parametrów tytułowego urządzenia jest moc. Ma ona związek z zastosowaniem wiertarki i wpływa na szerokość średnicy otworów, materiały oraz zakres wykonywanych prac. Niewielkie otwory o średnicy od 6 do 15 mm można wykonać przy użyciu wiertarki o mocy od 400 do 700 W i jest to optymalne rozwiązanie do prac domowych. Większe otwory są dziełem wiertarek o mocy od 700 do 1000 W. Taka moc wystarczy nie tylko do wiercenia dużych otworów, ale także do mieszania zaprawy budowlanej.

Maksymalna prędkość i największa średnica wiertarki

Kolejnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru wiertarki jest jej maksymalna prędkość oraz maksymalna średnica. Prędkość ma ogromny wpływ na wydajność prac, zaś wspomniana średnica ma związek z rodzajem wiertła oraz materiału z którego będziemy korzystać.

Rodzaje uchwytu do osprzętu

Wiertarki są najczęściej wyposażone w dwa rodzaje uchwytów za pomocą których mocujemy wiertła. Pierwszy z nich jest uchwytem kluczykowym, które cechuje się większą wytrzymałością, a co za tym idzie – większym bezpieczeństwem. Drugi wariant to uchwyt bezkluczykowy – samozaciskowy, który jest znacznie łatwiejszy i szybszy w obsłudze. Dokonując wyboru, warto zapoznać się z powyższymi kryteriami, aby dostosować urządzenie do własnych potrzeb.

Wysokiej jakości wiertła dostępne są w sklepie EBMiA.pl pod adresem: https://www.ebmia.pl/narzedzia-skrawajace-wiertla-c-1805_1349_2603.html

 

 

 

Art. promocyjny

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli

REKLAMA

Pracuj.pl