REKLAMA

Jagodowe żniwa z Zakopower (foto, video)

Rozrywka

W Kicinach po raz trzeci odbyły się "Jagodowe żniwa za brodem". Były jagodowe konkursy, animacje dla dzieci, a także koncerty zespołu Maxx Dance oraz gwiazdy wieczoru - Zakopower.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Niedziela, 8 lipca, upłynęła w gminie Zabrodzie pod znakiem jagód. Podobnie jak w poprzednich latach rano do lasu wyruszyli uczestnicy III Mazowieckich Mistrzostw w Zbieraniu Jagód. Uczestnikom udało się zebrać łącznie ponad 18 kg jagód. A oto wyniki druzynowe i indywidualne:

Kategoria samorządowcy i grupy sołeckie:

I miejsce - Nadleśnictwo Drewnica w składzie Marcin Młudziński, Paweł Miterka i Dorota Miterka

II miejsce - sołectwo Podgać

III miejsce - Artur Skwara, Leszek Skwara, Józef Bluszko

Kategoria indywidualna:

I miejsce - Danuta Nisio

II miejsce - Kazimierz Izdebski

III miejsce - Mateusz Sekuła

Po rozdaniu nagród na scenie jako pierwszy pojawił się zespół ludowy „Sława” z Zabrodzia. W tym samym czasie najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach plastycznych, a nieco starsi spróbować swoich sił w lepieniu pierogów w warunkach polowych. Na terenie imprezy rozstawiono wiele interesujących stoisk. Przy stoisku Nadleśnictwa Drewnica najmłodsi mogli między innymi zbudować dom, a także przejść się po naturalnej ścieżce sensorycznej. Koło Łowieckie "Topór" częstowało mięsnymi przysmakami, a gmina Zabrodzie pysznymi jagodziankami i kompotem. Na scenie i pod sceną nie zabrakło oczywiście animacji dla najmłodszych. Przez kilka godzin różnorodne gry i zabawy prowadziła Agencja „Scena Juno”. Wiele radości dostarczyły dzieciom konkursy, a oto ich wyniki:

Konkurs plastyczny "Jagódeczki Mazowsza 2018":

I miejsce - Alina Syl

II miejsce - Aleksandra Katner

III miejsce - Andżelika Małachowska

Wyróżnienie - Olaf Maniecki

Konkurs plastyczny "Jagódki Mazowsza 2018":

I miejsce - Ewelina Kryszkiewicz

II miejsce - Julia Wajcht

III miejsce - Weronika Pakuła

Wyróżnienia - Julia Pujer, Julia Perlan, Klaudia Napłoszek

Dorośli rywalizowali w konkursach kulinarnych. Zmagania na najsmaczniejsze ciasto z jagodami w konkursie "Przez żołądek do serca Mazowsza" wygrała Helena Michalik. Drugie miejsce zajęła Helena Jusińska, a trzecie - Wiesława Oleksiak. Wyróżnienie otrzymała Justyna Pieńczuk. Wiele emocji dostarczył konkurs lepienia pierogów, w którym pierwsze miejsce wywalczyli przedstawiciele sołectwa Wagan oraz sołectwo Podgać. Po rozdaniu nagród, przyszedł czas na kolejne występy. Do wspólnej zabawy zaprosił zespół pieśni biesiadnej, DJ Marcel oraz zespół Play. Z niezwykle ciepłym przyjęciem spotkał się zespół Maxx Dance. Publiczność śpiewała z wokalistami piosenki, a po koncercie bardzo długo nie chciała ich wypuścić ze sceny, prosząc o autografy i wspólne zdjęcia.

Gwiazdą wieczoru był zespół Zakopower, grający muzykę folkową. Publiczność bardzo chętnie śpiewała największe przeboje zespołu, między innymi piosenkę „Boso”. Po koncertach, na zakończenie imprezy, odbył się pokaz tańca z ogniem.

 

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Jagodowe ŻniwaKicinyZabrodziejagodylasnadleśnictwoZakopowerMaxx Dancefestyn

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl