REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Piękna tradycja igrzysk sportowo - rekreacyjnych w Gulczewie

Rozrywka

Od szesnastu lat Gulczewo jest gospodarzem międzysołeckich igrzysk sportowo-rekreacyjnych. Tegoroczne odbyły się 8 lipca i zgromadziły wielu mieszkańców gminy Wyszków.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przybyłych gości powitał Leszek Marszał, który poprowadził imprezę.

- Chciałbym wyrazić swój szacunek, podziw i podziękowania dla osób, które pracują i współtworzą od szesnastu lat gulczewską imprezę, a cieszy się ona zawsze doskonałą frekwencją i jest przysłowiowym „mocnym punktem” w kalendarzu gminnych wydarzeń. Warty podkreślenia jest również fakt, że przyjeżdżając do Gulczewa odczuwa się taką rodzinną, miłą atmosferę, życzliwość ludzi. Utrzymania takiego charakteru i pielęgnowania tradycji życzę wam w przyszłości – mówił.

Głos zabrał również Sławomir Wróbel, prezes Nadbużańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Gulczewa i radny Rady Miejskiej w Wyszkowie.

- Piękną tradycją stały się igrzyska w sołectwie Gulczewo. Po raz kolejny spotykamy się na placu przed remizą z nadzieją na dobrą zabawę, radość ze wspólnego przebywania i aktywnie spędzonego czasu. Współczesny świat poszukuje wzorów zachowań ludzkich i wartości kształtujących szlachetność charakteru, które pozwolą zlikwidować bariery i wzajemne uprzedzenia. Dzisiejszy festyn niech będzie wspaniałą okazją, by tego dokonać, bo sport i zdrowa rywalizacja to potężna siła wychowawcza. Uczy, jak zwyciężać, jak godnie znosić porażki, wpaja tolerancję i szacunek dla przeciwnika, krzewi ideę aktywnego, zdrowego stylu życia, ale nade wszystko uczy przyjaźni oraz łamie bariery między ludźmi. Wszystkim uczestnikom dzisiejszego festynu życzę wielu emocjonujących chwil i niezapomnianych wrażeń. Niech wspomnienia pozostaną w waszej pamięci jak najdłużej, a Gulczewo niech zawsze kojarzy się z życzliwością i gościnnością tutejszych mieszkańców – mówił.

Festyn rozpoczął się otwartym turniejem w piłce siatkowej o Puchar Burmistrza Wyszkowa, w którym udział wzięło osiem drużyn. Zwyciężyła drużyna „FIT-Land” w składzie: Adrian Grzybowski, Krystian Kruk, Piotr Jurczyk, Dariusz Szulik, Przemysław Czerwiński, Bartosz Karłowicz. Drugie miejsce zdobyła drużyna „FC - Ubojnia”, czyli: Łukasz Zdrojewski, Oskar Jackowski, Dominik Choromański, Bartosz Deptuła, Karol Wojtkowski, Kacper Wojtkowski, Olek Purgacz. Trzecie miejsce zdobyła drużyna „Sikalafą” w składzie: Michał Urbaniak, Mateusz Obrębski, Kamil Obrębski, Jacek Obrębski, Bartosz Wartecz-Wartecki, Mateusz Rozwadowski, Kamil Bodzon, Cezary Borzymek, Nikodem Obrębski, Dominik Czajkowski. Zwycięzcom wręczono puchary i nagrody rzeczowe. Mecz towarzyski w piłkę siatkową rozegrali także miejscy radni kontra gospodarze z wynikiem 1:2 dla tych drugich.

Tradycyjnie na igrzyska przygotowano wiele konkurencji rekreacyjnych, wymagających od uczestników siły, sprytu i wytrwałości, m.in. „ściana płaczu”, polegająca na jak najdłuższym utrzymaniu 2 kg hantli na wyprostowanych rękach. Najlepszy okazał się Adam Rosiński z czasem 4 min. 5 sek. Drugie miejsce przypadło Pawłowi Sarnackiemu z czasem 3 min. 37 sek., a miejsce trzecie zdobył Szymon Kołodziejczyk z czasem 3 min. 8 sek. Najbardziej widowiskową konkurencją było przeciąganie około 4-tonowego ciągnika przez 8-osobowe zespoły. Najlepsza okazała się drużyna Gospodarzy (Gulczewo), która była znakomicie przygotowana do tej konkurencji. Miejsce drugie zajęła drużyna z Leszczydołu Podwielątki, a miejsce trzecie - z Rybna. Wiele emocji wzbudziła również konkurencja polegająca na ułożeniu jak najwyższej piramidy ze skrzynek. Udział w niej wzięło siedemnastu zawodników w tym jedna odważna uczestniczka. Po dogrywce (trzem zawodnikom udało się ułożyć piramidę z piętnastu skrzynek) najlepszy okazał się Paweł Pomaski. Drugie miejsce zajął Paweł Styś, a trzecie przypadło Pawłowi Skoczniowi.

Odbyła się również konkurencja polegająca na jak najdalszym rzucie workiem z sianem, w czym najlepszy okazał się Adam Rosiński, który rzucił prawie na 12 metrów. Drugie miejsce z wynikiem 10,4 metra zajął Paweł Sarnacki, a miejsce trzecie zdobył Krzysztof Wielgolewski z rzutem na 10 metrów 30 centymetrów. Konkurencją, która odbyła się po raz pierwszy na Igrzyskach, było „dojenie krowy”, do której zgłosiło się wiele pań, ale i panów. Uczestnicy za zadanie mieli wydojenie jak największej ilości mleka w wyznaczonym czasie. Najlepszy okazał się Janusz Rogulski z Leszczydołu Podwielątek (950 ml), drugie miejsce zajęła Urszula Gemza z Gulczewa (900 ml), a miejsce trzecie zdobyła Wiesława Bajorek z Leszczydołu-Nowiny (850 ml). Zawody poprowadził Łukasz Król, a nad prawidłowym ich przebiegiem czuwali Marek Wiśniewski i Jolanta Mroczek z WOSiR. Dla zwycięzców przygotowno puchary, które wręczył burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Podczas festynu trwała zabawa fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przygotowanych zostało 250 nagród, można było wygrać m.in. rowery, piłę spalinową, telewizor LED, myjkę ciśnieniową, tablet, a nagrodą główną był laptop, który powędrował do Jolanty Mroczek, która wykupiła szesnaście losów. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci m.in. dmuchane zjeżdżalnie, zabawy w piłeczkach, ścianki wspinaczkowe. Miejscowa OSP zorganizowała atrakcyjne zabawy w pianie, przejażdżki pojazdem napędzanym silnikiem elektrycznym. Najmłodsi mogli również pochlapać się wodą przy pomocy węża strażackiego. Na festynie nie mogło zabraknąć muzycznej gwiazdy i energetycznej muzyki. Na specjalnie życzenie mieszkańców zaproszono zespół disco polo – „Bobi” z wokalistą Dariuszem Matą, któremu towarzyszyły dwie urocze tancerki. Wystąpił również zespół „Ellixir”. Wydarzenie organizowane było przez gminę Wyszków, OSP Gulczewo i Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa oraz radę sołecką Gulczewa.

 

 

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówGulczewoXVI Igrzyska Sportowo - Rekreacyjne w Gulczewiezawodyturniej w piłce siatkowej Grzegorz NowosielskifestynGmina WyszkówLeszek Marszał

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA

Pracuj.pl