REKLAMA

Bony szkoleniowe i szkolenia dla młodych bezrobotnych

Powiat

Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie prowadzi nabór wniosków na bony szkoleniowe oraz na indywidualne szkolenie wskazane przez osobą bezrobotną. Finansowanie zapewnia Unia Europejska.

REKLAMA

Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie realizuje projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie wyszkowskim", współfinansowany przez Unię Europejską. W ramach projektu prowadzony jest nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego. Bon szkoleniowy może zostać przyznany osobom w wieku 18-29 lat, bez pracy, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, zarejestrowanych w PUP w Wyszkowie jako bezrobotne (należące do II profilu pomocy), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET). Bon szkoleniowy stanowi gwarancję skierowania bezrobotnego na wskazane przez niego szkolenie oraz opłacenia kosztów, które zostaną poniesione w związku z podjęciem szkolenia. Przyznanie i realizacja bonu szkoleniowego następuje na podstawie indywidualnego planu działania oraz uprawdopodobnienia przez bezrobotnego podjęcia zatrudnienia lub działalności gospodarczej.

W ramach bonu szkoleniowego starosta finansuje bezrobotnemu, do wysokości 100% przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu przyznania bonu szkoleniowego, koszty: 

- jednego szkolenia, w tym kosztów kwalifikacyjnego kursu zawodowego i kursu nadającego uprawnienia zawodowe,

- niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych,

- przejazdu na szkolenie,

- zakwaterowania, jeśli zajęcia odbywają się poza miejscem zamieszkania.

PUP prowadzi także nabór wniosków o skierowanie na szkolenie wskazane przez osobą bezrobotną, tzn. szkolenia indywidualne. Na szkolenia mogą być skierowane osoby w wieku 18-29 lat, bez pracy, w tym z niepełnosprawnościami, zarejestrowane w PUP w Wyszkowie jako bezrobotne (należące do II profilu pomocy), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET). 

Bliższych informacje udziela Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie, ul. Kościuszki 15, pokój nr 4 lub pod numerem telefonu 29-742-61-66 wew. 258.

 

Źródło: PUP Wyszków

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


szkoleniabezrobotniPowiatowy Urząd Pracy w WyszkowieWyszkówpowiat wyszkowskiUnia Europejska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl