REKLAMA

Będą bloki przy ul. Szpitalnej. Gmina szuka chętnego na działkę

Powiat

Burmistrz ogłosił przetarg na sprzedaż 8352 m kw. działki (nr 2621/23) przy ul. Szpitalnej w Wyszkowie, która będzie przeznaczona pod budownictwo wielorodzinne. W bezpośrednim sąsiedztwie gmina sprzedaje także działki pod zabudowę jednorodzinną. Taki plan zagospodarowania terenu nie podoba się niektórym radnym. Ich zdaniem, umiejscowienie bloków obok domów jednorodzinnych wprowadzi bałagan architektoniczny i narazi gminę na straty na potencjalnej sprzedaży.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Burmistrz Wyszkowa sprzedaje kilka działek przy ul. Szpitalnej - część przeznaczona jest pod zabudowę jednorodzinną (nr 2621/19-21) a inne pod budowictwo wielorodzinne (nr 2621/23). Na sprzedaż jest m.in. duża niezabudowana działka (nr 2621/23) o powierzchni 8352 m kw., położona przy ul. Szpitalnej od strony ul. Serockiej. Cena wywoławcza tej działki wynosi 4 mln 430 tys. zł (wadium 660 tys. zł). Przetarg odbędzie się 21 sierpnia. W obecnie obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (a zatem także w treści przetargu - red.) nieruchomość ta położona jest na terenie przeznaczonym w części pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną (pas działek bezpośrednio od ul. Szpitalnej), w pozostałej części zaś pod zabudowę wielorodzinną (drugi szereg działek za przyszłymi domami jednorodzinnymi - red.). Obecnie trwa jednak procedura przekształcania terenu, aby mógł on być zabudowany wyłącznie przez bloki. Projekt planu jeszcze do 13 lipca jest wyłożony do publicznego wglądu w Urzędzie Miejskim. 11 lipca o godz. 10.00 odbędzie się dyskusja publiczna na temat zmiany przeznaczenia tego wystawionego na przetarg terenu. Na temat sprzedaży działek przy ul. Szpitalnej dyskutowali radni miejscy na jednej z ostatnich sesji. Radny Adam Szczerba miał nadzieję, że przekona radnych, by gmina nie sprzedawała działek pod budownictwo jednorodzinne obok terenów przeznaczonych pod bloki.

- Sprzedaż tych działek przy ul. Szpitalnej daje nam straty na różnicy w cenach przy potencjalnej sprzedaży między budownictwem jednorodzinnym a wielorodzinnym – szacuję, że nawet 800 tys. zł. Racjonalne jest przekształcenie całości tego terenu pod zabudowę wielorodzinną. Jeśli sprzedamy wszystkie te działki w rządku pod budownictwo jednorodzinne, ten, kto kupi, zaraz będzie chciał przekształcić je w tereny pod budownictwo wielorodzinne, bo nikt nie będzie się chciał budować na działce o powierzchni 700 m kw., gdzie z jednej strony jest ulica (Szpitalna) a z drugiej powstanie blok. To ewidentna strata dla budżetu gminy - argumentował.

- To jest kontynuacja zabudowy od ul. Serockiej - odpowiadała naczelnik Iwona Kozon. - Radny przeliczył potencjalny zysk. Po dwóch przetargach nie mamy chętnego na działki pod budownictwo wielorodzinne przy ul. Szpitalnej. 

- Idąc tym tropem, moglibyśmy przekształcić wszystkie działki pod budownictwo wielorodzinne i bylibyśmy krezusami samorządowymi - ripostował burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Plan zagospodarowania jest dostosowany do tego, co jest w terenie. Jest projekt techniczny przebudowy linii napowietrznej wysokiego napięcia, ona będzie skablowana i schowana pod ziemią.

Większość radnych była za sprzedażą gminnych działek. Usytuowanie terenów zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej przedstawia załączona mapa. 

ZałącznikiElwira Czechowska

Udostępnij:


ul. Szpitalna w WyszkowieWyszkówbudownictwodomyblokiinwestycje Wyszkówrada miejska w Wyszkowieburmistrz Wyszkowadziałka

Komentarze

Monter
Kto chce budować dom jednorodzinny przy blokach ?!?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl