REKLAMA

Wyszkowianie ruszyli po "Dobry start". Pierwsze wnioski o "300 plus"

Miasto

Blisko jedna dziesiąta mieszkańców gminy Wyszków, uprawnionych do świadczenia w kwocie 300 zł na wyprawkę szkolną dziecka, złożyła wniosek w pierwszym tygodniu funkcjonowania programu. Do końca lipca wnioski składamy wyłącznie elektronicznie.

REKLAMA

"Dobry start", popularnie nazywane "300 plus", to nowe świadczenie, przyznawane w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Świadczenie to przysługuje na wyprawkę szkolną dzieciom od 7. do 20. roku życia. Ponadto 300 zł przysługuje do 24. roku życia osobom niepełnosprawnym, które uczą się w szkołach czy ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych. Pieniądze otrzymają także dzieci przebywające w pieczy zastępczej. O świadczenie mogą też starać się rodzice sześciolatków, które w tym roku rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. 

O przyznanie jednorazowego świadczenia można starać się od 1 lipca - na razie tylko elektronicznie. Wnioski można składać za pomocą programu Emp@tia (https://empatia.mrpips.gov.pl/) a także za pośrednictwem bankowości internetowej (na stronach internetowych wybranych banków). W gminie Wyszków w pierwszym tygodniu lipca wpłynęło 413 wniosków. Ośrodek Pomocy Społecznej szacuje, że uprawnionych do skorzystania ze świadczenia jest około 5 tysięcy osób. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać w wersji papierowej, w Centrum dla Rodziny przy ul. Kościuszki (budynek WOSiR). Aby przyspieszyć i ułatwić obsługę, OPS zakupi "kolejkomat" do wydawania numerków interesantom. Pierwsze świadczenia w kwocie 300 zł zostaną wypłacone do końca września. 

Wnioski o przyznanie świadczenia nie są skomplikowane. Podajemy dane dziecka (imię, nazwisko, PESEL, adres szkoły, do której uczęszcza). System weryfikuje datę urodzenia dziecka. Świadczenie to nie wymaga wydania decyzji administracyjnej – o przyznaniu pieniędzy rodzice zostaną powiadomieni przez OPS. Ministerstwo polityki społecznej zachęca, by we wniosku podawać swój adres e-mail, co przyspieszy proces informowania o przyznaniu świadczenia lub ewentualnych błędach we wniosku. 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Dobry start300 pluswyprawka szkolnauczeńgmina WyszkówOPS WyszkówWyszkówświadczenie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl