REKLAMA

Za drogi remont szpitalnych oddziałów. SPZZOZ unieważnia przetarg

Miasto

Modernizacja dwóch oddziałów wyszkowskiego szpitala przesunie się w czasie. Z uwagi na zaproponowaną zbyt wysoką cenę, SPZZOZ musiał unieważnić przetarg na wykonanie remontu.

REKLAMA

26 czerwca otwarto oferty w przetargu na wykonanie remontu i modernizacji trzykondygnacyjnego pawilonu szpitala w Wyszkowie, mieszczącego oddział kardiologii i chorób wewnętrznych, wraz z wyposażeniem. Jedyną ofertę złożyło polsko-austriackie konsorcjum Vamed Polska. Opiewa ona na kwotę prawie 17 mln zł. Przetarg musiał zostać unieważniony, gdyż szpital przeznaczył na to zadanie o prawie 5 mln zł mniej, czyli 12 mln 107 tys. zł. Wkrótce ogłoszony zostanie kolejny przetarg. 

Remont trzykondygnacyjnego pawilonu, w którym znajdują się oddział kardiologiczny i oddział chorób wewnętrznych, oraz jego wyposażenie jest realizowane dzięki dofinansowaniu w wysokości 5 mln 342 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Pozostała kwota będzie pochodziła z budżetu szpitala, który wsparły lokalne samorządy wszystkich gmin powiatu wyszkowskiego: Brańszczyk, Długosiodło, rząsnik, Somianka, Zabrodzie i Wyszków. Otrzymane z funduszy europejskich wsparcie pozwoli na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów kardiologicznego i wewnętrznego, które świadczą usługi onkologiczne. Będą to m.in.: aparat EKG, respiratory, defibrylatory, aparaty do hemofiltracji, monitory wielofunkcyjne wyposażone w dwukanałowy EKG, aparaty echokardiograficzne, stymulatory zewnętrzne, a także spirometria, gastroskop i kolonoskop. Poza tym zakupione zostanie wyposażenie medyczne, tj. łóżka szpitalne, panele i zestawy nadłóżkowe, myjki, dezynfektory, stoły opatrunkowe oraz lampy operacyjno-zabiegowe. W oddziałach wykonane zostaną prace budowlano-remontowe oraz nowe instalacje elektryczna, teletechniczna, gazów medycznych, wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej. Modernizację przejdzie także szpitalne archiwum i magazyny, które mieszczą się w piwnicy budynku. Inwestycja ma się zakończyć pod koniec 2019 roku.

Elwira Czechowska

Udostępnij:


szpital WyszkówWyszkówSPZZOZ w Wyszkowieremontmodernizacjaprzetarg

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl