REKLAMA

Gmina Zabrodzie zaprasza na jagody. "Jagodowe żniwa" z Zakopower już w najbliższą niedzielę!

Rozrywka

8 lipca w Kicinach odbędzie się wielkie jagodobranie, czyli impreza, która ma być znakiem rozpoznawczym gminy Zabrodzie. Trzeciej już edycji "Jagodowych żniw za brodem" towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji, konkursów, a muzyczną gwiazdą imprezy będzie zespół ZAKOPOWER.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przedstawiamy program imprezy:

- godz. 10.00 - powitanie uczestników III Mazowieckich Mistrzostw w Zbieraniu Jagód

- godz. 13.00 - uroczyste otwarcie "Jagodowych żniw za brodem" - koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Sława"

- godz. 13.00-16.00 - leśno-jagodowe konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży, konkursy kulinarne dla dorosłych

- godz. 14.00-16.30 - program animacyjny dla dzieci

- godz. 17.00 - koncert pieśni biesiadnej

- godz. 19.00 - MAXX DANCE

- godz. 21.00 - gwiazda wieczoru ZAKOPOWER

- godz. 22.30 - pokaz "Taniec ognia".

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnia DJ Marcel. Imprezie towarzyszyć będą liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Z pewnością rywalizacja będzie zacięta w konkursie głównym na zbieranie jagód. Do zabawy już przygotowują się trzyososbowe drużyny złożone z artystów, samorządowców, polityków, dziennikarzy. Ale do konkursu można zgłaszać się także indywidualnie. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie udziału za pośrednictwem karty zamieszczonej na stronie internetowej www.zabrodzie.pl i przesłanie wypełnionego druku na adres: gok@zabrodzie.pl lub dostarczenie osobiście do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu, ul. Wł. St. Reymonta 2, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Termin zgłoszeń upływa 5 lipca. Osoby zainteresowane uczestnictwem, nie mogące dokonać zgłoszenia w powyższy sposób, ostatecznie swój akces mogą złożyć na miejscu imprezy, 8 lipca do godz. 10.20.

Na dzieci w wieku do 10 lat czeka konkurs "Jagódeczki", którego przedmiotem jest wykonanie rysunku pt. „ Jagodowy pejzaż” z materiałów udostępnionych przez organizatora oraz zaprezentowanie go podczas imprezy 8 lipca na terenie stadionu leśnego w Kicinach. W konkursie "Jagódki" młodzież w wieku 11-17 lat będzie miała za zadanie wykonać kompozycję pt. " Kwietny las" na wyznaczonych i przygotowanych stanowiskach w oparciu o dostarczone przez organizatorów materiały czyli to, co oferuje przyroda np. gałązki roślin, liście, szyszki, owoce leśne, kwiaty itp. Zgłoszenia do obydwu konkursów jak powyżej lub w dniu imprezy do godz. 13.00.

Dla dorosłych przygotowano konkursy kulinarne.8 lipca w Kicinach między godz. 14.00 a 15.00 poznamy mistrzów w lepieniu pierogów. Konkurs jest przeznaczony dla drużyn trzyosobowych (rodzinnych bądź sołeckich). Ich zadanie polegać będzie na wykonaniu z powierzonych przez organizatorów produktów jak największej liczby pierogów z jagodami. Zgłoszenia także przyjmowane są mailowo i osobiście do 5 lipca lub w dniu imprezy do godz. 13.00. 

Będzie także konkurs indywidualny na najsmaczniejsze ciasto z jagodami. Ciasto należy przygotować samodzielnie w domu i zaprezentować je wraz z przygotowanym (w ozdobnej formie papierowej) przepisem zawierającym wykaz składników oraz opis sposobu wykonania. Wyrób wraz z przepisem należy dostarczyć 8 lipca na miejsce imprezy w Kicinach (stadion leśny) najpóźniej do godz. 13:00.

Regulaminy wszystkich konkursów zamieszczamy w załącznikach poniżej. 

Zapowiada się naprawdę emocjonujca i smakowita niedziela. Zapraszamy do Kicin!

 

 

ZałącznikiElwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl