REKLAMA

Święto Leszczyny i Leszczydołów

Rozrywka

1 lipca już po raz czwarty w Leszczydole Starym na terenie szkoły podstawowej zorganizowano Dzień Leszczyny. Mimo niesprzyjającej pogody na festynie bawiło się wielu mieszkańców Leszczydołu Starego, Leszczydołu Podwielątki, Leszczydolu-Nowiny, Leszczydołu Działki, Leszczydołu Pustki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W wydarzeniu tradycyjnie udział wzięli sołtysi: Leszczydołu Starego - Monika Bieżuńska, Leszczydołu Podwielątki - Janusz Rogulski, Laszczydolu-Nowiny - Bożena Grzegorczyk, Leszczydołu Działki - Henryk Borkowski, Leszczydołu Pustki - Monika Nozderka. Festyn obfitował w atrakcje muzyczne, sportowe, kulinarne. Na scenie przez cały czas trwały występy. 

Na początek można było podziwiać występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie, pod batutą kapelmistrza Józefa Bieganowskiego. Zaprezentowała ona muzykę filmową i rozrywkową, a umiejętnościami gry na trąbce popisał się Kuba Karłowicz. W przepięknych strojach regionalnych wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca "Wyszków" prowadzony pod kierunkiem Bartłomieja Wójcika. Dzieci i młodzież z klas II i VII z Leszczydołu Starego w smerfnych strojach wystawili przedstawienie pt. "Wakacje Smerfów", pryzgotowane pod kierunkiem Renaty Wróbel. Umiejętności wokalne zaprezentowały Julia Rogulska i Kinga Kowalczyk. Uczennice klasy VII przygotowały wspaniałą choreografię taneczną.

Wiele zabawy dostarczyły konkursy sprawnościowe, m.in. "Mumia" (jeden z uczestników był mumią, natomiast drugi miał za zadanie go "zabalsamować" za pomocą papieru toaletowego). Konkurencja była na czas i polegała na najdokładniejszym zakryciu mumii. Najlepsi w tej konkurencji okazali się Jarosław Jastrzębski i Halina Grycz z Leszczydołu Działki. Drugie miejsce zajęli Piotr Krysiak i Michał Książak z Leszczydołu Starego, a miejsce trzecie - Monika Nozderka i Katarzyna Gołębiewska z Leszczydołu Pustki. Wyróżnieni zostali: Michał Sarnacki z Leszczydołu Pustki i Szymon Grycz z Leszczydołu Działki. Odbył się także konkurs pt. "Kra - nie możesz utonąć, wykorzystaj krę". Najlepszy w tej konkurencji okazał się Jakub Grzelecki z Wyszkowa, drugie miejsce przypadło Damianowi Książakowi z Leszczydołu Starego, natomiast miejsce trzecie zajął Radosław Jastrzębski z Leszczydołu Działki. Odbyła się także konkurencja sprawnościowa pt. "Sadzenie ziemniaków" na czas. Najlepszy okazał się Damian Książak z Leszczydołu Starego, drugie miejsce zajęła Wiesława Bajorek z Leszczydołu-Nowiny, a trzecie - Teresa Rogulska z Leszczydołu Starego. Przygotowano również tor przeszkód dla najmłodszych, a do pokonania była gąsiennica (czołganie) i skoki na jednej nodze przez drabinkę gimnastyczną. Najlepszy okazał się Michał Sarnacki z Leszczydołu Pustki, na drugim miejsce była Oliwia Skoczeń z Leszczydołu Działki, a miejsce trzecie zajęła Amelia Grzelecka z Wyszkowa. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, natomiast dla dzieci przygotowane były również piłki.

Festyn umilał występ zespołu Amanti, który porwał zgromadzonych do tańca. Gwiazdą wieczoru był zespół Iness z wokalistką Anetą Działak, uczestniczką IV edycji programu Disco Star. Na uczestników czekał także słodki poczęstunek, dmuchane zjeżdzalnie dla dzieci i stoiska gastronomiczne. Imprezę prowadził Marek Wiśniewski - dyrektor WOSiR. 

 

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówLeszczydół - StaryDzień LeszczynyGmina WyszkówŚwięto Leszczynysołectwa LeszczydołuMarek Wiśniewski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl