REKLAMA

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie – spełnij sen o lataniu!

Kącik Prasowy

Zawsze marzyło ci się latanie w przestworzach? Skorzystaj z lotu w tunelu aerodynamicznym i poczuj się jak ptak!

REKLAMA

Latać możemy wprawdzie w samolotach, ale dzisiaj do dyspozycji mamy także jeszcze jedną kuszącą propozycję – to tunel aerodynamiczny, który pozwala na stworzenie warunków idealnych do swobodnego lotu człowieka. Aerotunele są obecnie bardzo popularną rozrywką na całym świecie i możemy korzystać z nich również w Polsce, między innymi w Warszawie, gdzie działa tunel Flyspot – Profly.

Na czym polega lot w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne używane do lotów mają nieco inną konstrukcję niż te, które stosowane są przy badaniach aerodynamiki. Ich zasada działania jest jednak podobna. W tunelu znajdują się ogromne wentylatory, które są w stanie rozpędzić strugi powietrza do prędkości powyżej 300 kilometrów na godzinę. To prędkość wystarczająca do podniesienia dorosłego człowieka.

Zatem tunel aerodynamiczny jest w stanie imitować warunki swobodnego spadania – skydivingu, które dotychczas dostępne były tylko podczas skoków spadochronowych z opóźnionym otwarciem czaszy spadochronowej. Aby doznać podobnych emocji, nie musimy jednak wcale wylatywać na wysokość 4000 metrów nad ziemią i skakać z samolotu – możemy wielokrotnie korzystać z aerotunelu i bawić się w nim równie dobrze jak podczas skoku spadochronowego.

Warto przy tym zaznaczyć, że loty w tunelu aerodynamicznym są całkowicie bezpieczne. Wentylatory są odpowiednio zabezpieczone ażurową siatką, a uczestnicy lotu niemający doświadczenia przechodzą wstępne szkolenie i są w środku cały czas pod okiem gotowego do pomocy instruktora. W tunelu mogą bawić się zarówno osoby dorosłe, jak również dzieci.

Lot w tunelu aerodynamicznym – krok po kroku

Pierwszym krokiem do lotu w tunelu aerodynamicznym jest dokonanie rezerwacji – to bardzo proste, ponieważ możemy przeprowadzić ją przez internet. W tym celu wybieramy dogodny dla nas termin lotu w kalendarzu. Możemy także zakupić voucher upominkowy i podarować lot w prezencie – wtedy obdarowana osoba sama wybiera sobie dogodny dla niej termin. Tunel aerodynamiczny działa najczęściej przez cały tydzień od godzin porannych do wieczornych, więc nie powinniśmy mieć trudności z dobraniem właściwej pory.

Wyznaczonego dnia i godziny stawiamy się na miejscu – tam przechodzimy wstępne przygotowanie. Ubieramy się w kombinezon, związujemy włosy, gdy są długie, otrzymujemy kask i gogle. Instruktor przekazuje nam również dokładne informacje o przebiegu lotu oraz zasady bezpieczeństwa. Gdy jesteśmy gotowi, wchodzimy do tunelu aerodynamicznego wraz z instruktorem, aby rozpocząć wyjątkową przygodę.

Podstawowy czas lotu w tunelu aerodynamicznym wynosi 1,5 minuty, ale loty sprzedawane są jako wielokrotność tego czasu, czyli minimalny okres to 3 minuty lotu. Może wydawać się, że to naprawdę krótko, ale w rzeczywistości to o wiele więcej niż swobodne spadanie podczas skoku spadochronowego, gdy lot trwa zaledwie 30-60 sekund. Tunel aerodynamiczny pozwala nam również na wielokrotne powtarzanie lotu – bez potrzeby dolatywania na odpowiedni pułap samolotem.

Ile zapłacimy za latanie w tunelu aerodynamicznym?

Loty w tunelu aerodynamicznym nie są wcale bardzo drogie – zapłacimy za nie o wiele mniej niż za skok spadochronowy. Podstawowy lot dla jednej osoby dorosłej trwający 3 minuty w tunelu Profly – Flyspot w Warszawie to koszt 249 złotych. Osoba do 18. roku życia zapłaci za ten sam czas 219 złotych. To korzystna cena, ponieważ podstawowy skok spadochronowy to wydatek minimum 500-550 złotych.

Oprócz tego do dyspozycji mamy specjalne pakiety pozwalające na dodatkowe oszczędności. Cena dwóch 3-minutowych lotów dla dwóch osób to 489 złotych, z kolei za 12 lotów trwających po 3 minuty dla całej rodziny zapłacimy 1389 złotych. Do dyspozycji są także pakiety Pro dla osób posiadających już doświadczenie w lotach w tunelu aerodynamicznym – w ich trakcie można skorzystać z profesjonalnego szkolenia pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Dokładne informacje o ofercie oraz cennik i formularz rezerwacji znajdują się na stronie internetowej: profly.pl

 

Art. promocyjny

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


lottunel aerodynamicznyWarszawa

Komentarze

Anka
tą przygodę trzeba przeżyć! Lot w tunelu w wielkopolsce wspominam bardzo dobrze :) uwielbiam "latające" przygody już ze spadochronem skakałam i latałam motoparalotnią. Wspomnienia z tych chwil - nie do opowiedzenia :)

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl