REKLAMA

Egzotyczne wakacje w Bibliotece Miejskiej

Rozrywka

W pierwszych dwóch tygodniach wakacji Biblioteka Miejska w Wyszkowie organizuje zajęcia dla najmłodszych. Właśnie trwa pierwszy turnus, w którym udział bierze około pięćdziesięcioro dzieci.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dzieci spotykają się codziennie na kilkugodzinnych, różnorodnych zajęciach. W tym roku bibliotekarki postawiły na zwiedzanie i poznawanie świata. Na zajęciach goszczą ciekawych ludzi, poznają kulturę i zwyczaje innych krajów, Wakaczjne spotkania rozpoczęły się od wizyty misjonarza ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia Missionari Della Consolata, Ojca Nathaniela z Kenii wraz w wolontariuszką Sylwią Ausfeld. Bardzo ciekawie opowiadali oni o Afryce, głównie o Kenii i RPA, zaprezentowali piosenki, tradycyjne tańce afrykańskie, przywieźli ze sobą wiele pamitek z wypraw m.in. stroje regionalne, chusty afrykańskie, ręcznie robioną biżuterię.

Kolejnym interesującym gościem, który odwiedził bibliotekę, była Barbara Bielska, która bardzo ciekawie opowiadała o najdalszych zakątkach świata, o podróżach, które odbyła wraz z mężem. Zwiedzili m.in. Tybet, Nepal i Etiopię. Pani Barbara przygotowała prezentację multimedialną złozoną ze zdjęć z Australii. Barwne i zabawne opowieści bardzo zaciekawiły dzieci. 

Zajęcia obfitują także w aktywność plastyczną. Dzięki wykonanym  pracom dzieci mogą przenieść się w egzotyczne miejsca, poznać faunę i florę. Dzieci wykonywały już papugi z papieru, ośmiornice i węże. Wykonano także pracę plastyczną pod tytułem "Pozdrowienia z egzotycznych wakacji", pod kierunkiem malarki Katarzyny Słowikowskiej, która również zagościła na zajęciach. W środę dzieci miały okazje uczestniczyć w spotkaniu z leśnikiem Piotrem Ludwikowskim z Nadleśnictwa Wyszków, który poprowadził zajęcia o lesie i bardzo ciekawie opowiadał o pracy leśników Przygotował dla dzieci zagadki o gatunkach grzybów. Dzieci poznały także zagrożenia, jakie wynikają ze zjedzenia trujących grzybów.

Podczas bibliotecznych spotkań odbywają się gry i zabawy sprzed "stu lat" (przypomniano jak dzieci bawiły sto lat temu) w nawiązaniu do obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspaniałe animacje z chustą poprowadziła druhna Kinga Grzyb z ZHP Hufiec Rój Promienistych. Opowiadała ona także o harcerstwie i zachęcała najmłodszych do zapisów do gromad zuchowych. Na zakończenie tygodniowych zajęć dzieci wyjadą do skansenu w Brańszczyku, gdzie czeka je również ognisko z kiełbaskami. Codzienne zajęcia z najmłodszymi czytelnikami prowadzą: Anna Bryk, Aneta Godleś i Sylwia Jaworska z Działu dla Dzieci i Młodzieży. Druga edycja "Egzotycznych wakacji" w Bibliotece odbedzie się w dniach 2 - 6 lipca.

 

 

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówwakacjezajęcia wakacyjneBiblioteka Miejska w WyszkowieEgzotyczne Wakacje w Bibliotece

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl