REKLAMA

Słonecznych wakacji. Do zobaczenia 3 września!

Nauka

Kilka tysięcy uczniów szkół podstawowych, wygaszanych klas gimnazjalnych oraz szkół średnich w powicie wyszkowskim zakończyło 22 czerwca rok szkolny i udało się na zasłużone wakacje. Rok trudny - pierwszy w nowej rzeczywistości oświatowej po wdrożeniu reformy systemu edukacji. We wszystkich szkołach odbyły się uroczystości, na których podsumowano, jaki był rok szkolny 2017/2018.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W piątek, 22 czerwca, odwiedziliśmy wyszkowskie szkoły podczas uroczystości podsumowujących kolejny rok nauki. Byliśmy w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 4, Zespole Szkół nr 1, Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik". Dyrektorzy szkół wiele mówili o sukcesach, jakie udało się osiągnąć ich uczniom w minionym roku. Uczniowie wygrywali konkursy, olimpiady, zdobywali medale i puchary w rozgrywkach sportowych na poziomie województwa i kraju. Ale wiele mówiono w szkołach nie tylko o sukcesach sportowych, naukowych, ale także społecznych, bo szkoły to nie tylko nauka, ale także angażowanie się w liczne akcje charytatywne, kampanie społeczne. Np. SP nr 1 była inicjatorem akcji propagującej rejestrację w systemie potencjalnych dawców szpiku. SP nr 5 zaangażowała się w pomoc dzieciom w Syrii i innych krajach objętych wojną czy ubóstwem. W każdej szkole na szczególne wyróżnienie zasłużyli prymusi, najlepsi z najlepszych, którzy wynikami w nauce i zachowaniem a także nienaganną frekwencją mogą być przykładem dla innych. Otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

- Dzisiejszy dzień jest bardzo radosny dla całej społeczności szkolnej, bo po roku ciężkiej pracy przychodzi czas na chwilę wytchnienia. Chciałam złożyć gratulacje wszystkim uczniom, gratuluję wam wyników w nauce, gratuluję przejścia do kolejnych klas - mówiła dyrektor SP nr 4 Ewa Runo, żegnając się na okres wakacji ze swoimi 403 uczniami. 

Szczególnie ciepło żegnano się z uczniami, kończącymi jeden z etapów edukacji. 

- Kolejny rok za nami, dla klas trzecich niestety ostatni, nadeszła ta chwila pożegnania. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że ta szkoła była dla nas drugim domem i wychowała nas wszystkich na porządnych ludzi. Natomiast przed wami drodzy młodsi koledzy i koleżanki jeszcze wiele pięknych i wartych zapamiętania chwil - w imieniu Samorządu Uczniowskiego SP nr 4 wystąpiła Amelia Choszczyk.

Dyplomy ukończenia klas trzecich bardzo uroczyście odebrali trzecioklasiści w SP nr 1.

- Od września będzie już uczniami czwartej klasy. Życzę wam samych sukcesów - mówiła dyrektor SP nr 1 Hanna Dziubiel. 

Ciepło pożegnała się z uczniami i rodzicami, którzy zdecydowali się na zmianę szkoły.

- Życzę, abyście w nowej szkole znaleźli przyjaciół, życzę samych sukcesów. Wiem, że jesteście dobrze przygotowani do dalszej nauki. I nie zapominajcie o nas, bo "Jedynka" będzie zawsze waszą pierwszą szkołą - mówiła dyrektor Dziubiel. A do wszystkich swoich 671 uczniów dodała: - Słonecznych wakacji. Do zobaczenia 3 września! 

Z życzeniami do uczniów zwracali się nauczyciele, rodzice i goście, wśród których byli miejscy radni. Błogosławieństwa na bezpieczne wakacje udzielił dzieciom i młodzieży ksiądz. 

- Minął szybko rok szkolny, za chwilę odbierzecie świadectwa i powitacie wakacje. Miniony rok nie był łatwy. obfitował w wile zmian, jednak przyniósł też wiele radości i sukcesów. To dzięki ciężkiej pracy wszystkich razem, udało się osiągnąć zwycięstwo. Ogromne podziękowania należą się nauczycielom i wszystkim pracownikom tej szkoły. To dzięki nim codzienność była dla wszystkich ciepła i przyjazna. Dziękuję całemu gronu pedagogicznemu za wytrwałość, cierpliwość i wyrozumiałość, za wiedzę, przekazanie wartości i serce - mówił przewodniczący Rady Rodziców SP nr 4 Grzegorz Kulesza.

SP nr 2 w Wyszkowie pożegnała nauczycieli, którzy w tym roku odchodzą na zasłużoną emeryturę: Jolanę Przybysz, Elżbietę Majewską, Alicję Majewską oraz Grażynę Sroczyńską.

- Dziękujemy naszym wspaniałym koleżankom za pracowitość, wytrwałość, cierpliwość, wkład i zaangażowanie w funkocjowanie naszej szkoły. Dziękujemy za wspólne spędzone lata - mówił dyrektor Wiesław Pasek.

Każdej uroczystości towarzyszyła częśc artystyczna w wykonaniu uczniów. Po apelach szkolnych uczniowie spotkali się w klasach, aby odebrać świadectwa szkolne i podziękować swoim wychowawcom. 

Admin Admin

Udostępnij:


zakończenie roku szkolnegorok szkolnywakacjereforma edukacjiszkołapowiat wyszkowskiWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl