REKLAMA

Słodko-gorzkie podsumowanie sezonu w klubie Bug Wyszków

Sport

Juniorzy Bugu Wyszków oficjalnie zakończyli sezon. Mają powody do radości - niemal wszystkie roczniki awansowały w swoich grupach rozgrywkowych. Największym sukcesem może poszczycić się rocznik 2004, który w swojej kategorii "wskoczył" do ekstraligi. Łyżką dziegciu w beczce miodu są z pewnością wyniki drużyny seniorów, która jedną nogą była już w "okręgówce", ale w ostatniej chwili uzyskała szansę na walkę w barażach o utrzymanie w IV lidze. I walczy. Sobotni mecz Bug Wyszków wygrał 3:2.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na uroczystym zakończeniu sezonu drużyny juniorskie Bugu Wyszków spotkały się z zarządem Klubu 21 czerwca. Gościem spotkania był burmistrz Grzegorz Nowosielski, który gratulował drużynom osiągniętych wyników. Licznie przybyli rodzice młodych piłkarzy, aby oklaskiwać efekty ich rocznej pracy. A cieszyć się jest z czego. Chłopcy z rocznika 2011 na koszt rodziców brali udział w towarzyskich rozgrywkach - m.in. w turniejach halowych czy w zimowej i letniej Soccerarenie Warszawa, gdzie zdobyli drugie miejsce. Wyróżniającymi się zawodnikami byli Antoni Kulesza i Maksymilian Mańko. Rocznik 2010 zadebiutował w rozgrywkach ligowych jesienią 2018 roku. Drużyna zajęła w lidze drugie miejsce, po rozegraniu 40 meczów. Zespół zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Mazowsza. Rocznika 2009 także po raz pierwszy przystąpił do rozgrywek ligowych. W IV Lidzie Warszawskiej Żaków druzyna zajęła drugie miejsce i awansowała do III ligi. Zawodnikiem sezonu został Mikołaj Kowalczyk. Wyróżniającymi się zawodnikami w roczniku 2008/2009 byli Paweł Brzozowski, Dawid Palasek, Olek Czajkowski i Kuba Rolek. Rocznika 2008 trenowany przez Łukasza Damętko zakończył rozgrywki w V lidze okręgowej "Orlik" na drugim miejscu. Drużyna czeka na oficjalny komunikat MZPN co do dalszych rozgrywek i ewentualnego awansu. Filarem zespołu jest Michał Wałowski. Rocznik 2007 trenowany przez Jana Majewskiego w sezonie 2017/18 w rundzie wiosennej uzyskał awans bezpośrednio z III do V ligi okręgowej. Drużyna odniosła dziewięć zwycięstw, poniosła jedną porażkę, strzeliła 85 goli, straciła 28 bramek. Indywidualnie w trzech rundach Kacper Wilczyński strzelił aż 91 bramek a Wiktor Pietrzykowski 35. Trzech zawodników: Michał Pankowski, Kacper Wilczyński, Krzysztof Michalik otrzymało powołanie na konsultację szkoleniową MZPN. Wyróżniającym się zawodnikiem w tym roczniku jest Kacper Wilczyński. W roczniku 2006/2007 na wyróżnienie zapracowali Mateusz Kowalewski i Szymon Sadowski. Rocznik 2006, trenowany przez A. Krucińskiego, uzyskał awans do III ligi okręgowej. Najlepszym zawodnikiem jest Kacper Kulesza. Karol Witkowski dał się za to poznać jako wyróżniający zawodnik w roczniku 2005A. Drużyna grała w II Lidze Warszawskiej, w której zakończyła rozgrywki na drugim miejscu. Następny sezon zawodniy zagrają już w I lidze. Dwóch zawodników - Kacper Zadrożny i Karol Witkowski - dostało powołanie na konsultacje do kadry Mazowsza. Grupa B rocznika 2004/2005 nie brała udziału w rozgrywkach ligowych, za to skoncentrowana jest na treningach i meczach kontrolnych. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Jakub Purta.

Drużynę MKS Bug Wyszków 2004 stanowi 24 zawodników. W ramach rozgrywek prowadzonych przez MZPN chłopcy występowali w I lidze wojewódzkiej "Trampkarz". Dzieki wygranym m.in. z Legionovią Legionowo, Wisłą Płock, Escolą Varsovia Warszawa chłopcy zajęli pierwsze miejsce i awansowali do Ekstraligi Juniorów. W całym sezonie, skladającym się z 12 spotkań mistrzowskich, drużyna strzeliła 38 bramek, tracąc 9 - najmniej w całej lidze. Zespół nie stracił ani jednego punktu w całej rundzie wiosennej. Najlepszym piłkarzem jest Przemysław Pogorzelski. 

Bardzo udaną rundę zaliczył także rocznik 2002/2003, który w I Lidze Okręgowej Juniorów Młodszych zajął pierwsze miejsce i zaliczył awans do Ligi Wojewódzkiej. Drużyna zdobyła najwięcej bramek w całej lidze i najmniej straciła. Najlepszym zawodnikiem i strzelcem został Szymon Rudnik, który zdobył 20 goli.  

- Nie zmarnować ani jednego dnia - taka idea przyświeca codziennej pracy zarządu klubu, trenerom i zawodnikom - mówił prezes Marcin Chodkowski. - Podsumowując kończący się rok, należy powiedzieć, że on ma smak słodko-gorzki. Słodki, bo efekty sportowe drużyn młodzieżowych są znakomite. Z drużynami seniorskimi jest trochę gorzej, choć jeszcze mamy szanse utrzymania w IV lidze. Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, to ten czas był także raczej gorzki. Klub ma pewne problemy finansowe, organizacyjne, ale powoli się z nimi mierzymy i straramy się wychodzić na prostą. 

Pierwsza drużyna Bugu Wyszków przez cały sezon wypadała na boiskach Mazowsza bardzo słabo. Po ostatnich meczach stanęła przed wizją spadku do ligi okręgowej. Nieoczekiwanie szczęście uśmiechnęło się jednak do wyszkowian. Wskutek braku licencji z III ligi wycofany został zespół Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Dzięki temu w trzeciej lidze utrzymała się Legia II Warszawa, co było znakomitą informacją dla piłkarzy Bugu. Wyszkowianie dostali szansę na baraże z LKS-em Promna, zespołem z południowej grupy IV ligi, który zajął 14. miejsce. W sobotę, 23 czerwca, w Wyszkowie rozegrano pierwszy mecz. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:2 dla Bugu Wyszków i dostarczył mnóstwa emocji kibicom. Do przerwy gospodarze przegrywali 2:1. Po przerwie zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie, co było szczególnie trudne, gdyż ostatnie 10 minut wyszkowianie grali w "dziesiątkę". Hat-tricka zaliczył Łukasz Kowalczyk. Rewanż zaplanowany jest na środę, 27 czerwca. Wyszkowianom wystarczy remis, aby zachować miejsce w IV lidze. 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl