REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Metamorfozy po wyszkowsku, czyli jak się zmieniał Wyszków

Kultura

Na placu przy fontannie przy ul. Sowińskiego otwarto w minioną sobotę siódmą już wystawę plenerową przygotowaną przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. Tegoroczna wystawa nosi nazwę „Wyszkowskie metamorfozy” i składają się na nią między innymi prace pochodzące z konkursu zorganizowanego przez bibliotekę.

Galeria zdjęć


REKLAMA

16 czerwca dyrektor MGBP w Wyszkowie Małgorzata Ślesik-Nasiadko wraz z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim oficjalnie otworzyli wystawę poświęconą przemianom, jakie miały miejsce w naszym mieście na przestrzeni ostatnich 20 lat.

- Od lat już wypracowaliśmy tę tradycję wystaw plenerowych, które mówią o historii naszego miasta, ważnych wydarzeniach, ważnych instytucjach jak kluby sportowe, mówią o ludziach żyjących w naszym mieście i w ten sposób budują tradycję, budują poczucie związku z tą małą ojczyzną. W bardzo prawdziwy sposób przeprowadzają żywe lekcje historii i wiedzy o naszym mieście. Wielu spośród naszych mieszkańców, zabieganych codziennie, nie ma czasu aby siąść nad książkami czy czasopismami, aby zapoznawać się z historią naszego miasta. Tu, na ulicy, przy okazji robienia zakupów, załatwiania własnych spraw, w drodze do pracy, albo zwyczajnie na spacerze można w łatwy, szybki, przystępny i niesamowicie atrakcyjny sposób zapoznać się z ciekawymi tematami naszych wystaw - zwrócił się do zebranych burmistrz Grzegorz Nowosielski.

Na wystawie można podziwiać zdjęcia między innymi dawnego dworca autobusowego czy też centrum miasta. Wykorzystane zdjęcia pochodzą ze zbiorów: Barbary Antoniewicz, Radosława Czapskiego, Wiesława Czapskiego, Norberta Dąbkowskiego, Karoliny Fidury, Wiolety Kuleszy, Jerzego Mąkowskiego, Łukasza Obrębskiego, Marka Pażucha, Mirosława Powierzy, Zofii Przybysz, Katarzyny Ulejczyk, Józefa Wasilewskiego, Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie. 

Część zdjęć to zdjęcia nagrodzone w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez MGBP:

II i III miejsce - Marek Rosłoniec (nie przyznano miejsca pierwszego)

Wyróżnienia: Paulina Kazimierczyk, Wioleta Kulesza, Katarzyna Szurawska.

 

 

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Wyszkówwystawawystawa plenerowakonkursfotografieprzemianymiastomieszkańcyfontanna

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org