REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Mali studenci zakończyli rok

Nauka

Słuchacze Wyszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego z sukcesem zakończyli pierwszy semestr nauki, odebrali indeksy i promocję na następny rok, a teraz udali się na zasłużone wakacje. Przez pięć miesięcy zgłębiali tajniki nauk ścisłych, społecznych, humanistycznych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Od lutego do czerwca trwały zjazdy na Uniwersytecie dla Dzieci w Wyszkowie. Inicjatywa podjęta przez gminę Wyszków cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ponad stu młodych słuchaczy rozpoczęło i 16 czerwca z sukcesem zakończyło przygodę z nauką. Bo właśnie popularyzacji nauki poprzez różne formy - wykładów, ćwiczeń, warsztatów - służyła ta inicjatywa. Na podsumowanie semestru z młodymi studentami spotkał się burmistrz Grzegorz Nowosielski, doc dr Henryk Goryszewski ze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica filia w Wyszkowie, oraz wykładowcy, którzy spotykali się z dziećmi w trakcie semestru. Wytrwałości w dążeniu do wiedzy gratulowała dzieciom prowadząca Uniwersytet Agnieszka Deptuła. Dziękowała ona wykładowcom, dyrekcji i wolontariuszom z SP nr 4, gdzie odbywały się zajęcia UdD. Tak jak przed pięcioma miesiącami dr Henryk Goryszewski berłem pasował każde z dzieci na studenta, tak teraz wraz z burmistrzem wręczyli sluchaczom indeksy i gratulowali "zaliczenia" pierwszego semestru nauki. Gratulowali też rodzicom. Dzieciom życzyli udanych wakacji.

- Mam nadzieję, że przekonaliście się, że uczenie może być po prostu przyjemne - mówił Grzegorz Nowosielski.

Ostatni zjazd UdD poświęcony był naukom społecznym. Dzieci dowiedziały się, jak wykorzystywać internet w codziennej nauce, konstruowały także wieżowce z klocków Lego. Wcześniej na zajęciach bloku humanistycznego z psychologiem rozmawiali o emocjach a potem zgłębiali tajniki pracy dziennikarza. Był także zjazd poświęcony tradycjom wielkanocnym i nauce pierwszej pomocy. Studenci brali także udział w ciekawych wykładach i eksperymentach fizycznych i chemicznych, łączyli się z uczestnikami stacji badawczej na Antarktydzie, uczestniczyli w mini pikniku z okazji Dnia Matki.  Wszyscy uzyskali promocję na następny semestr nauki i jeśli tylko ich rodzice do końca sierpnia zadeklarują mailowo udział w kolejnym roku zajęć - zostaną do nich zakwalifikowani automatycznie,. W przypadku, gdy zostaną wolne miejsca, gmina przeprowadzi dodatkowy nabór chętnych. 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


uniwersytet dziecięcy w Wyszkowieuniwersytet dla dzieciuniwersytet dzieciWyszkówgmina WyszkówSzkoła Podstawowa nr 4 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA

Pracuj.pl