REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Deptak 2018. Taneczna psychoterapia na scenie

Kultura

Dziewięć koncertów, dziewięć wspaniałych tanecznych spotkań z wyszkowską publicznością mają za sobą twórcy i wykonawcy "Tanecznego Deptaku 2018". W dorocznym pokazie grup tanecznych Studia Tańca MB, Szkoły Tańca „Deptak” i Wyszkowskiego Teatru Tańca wystąpiło blisko trzystu młodych artystów, pozostawiając widzów z niedosytem i refleksją o tym, co w życiu ważne, a często umyka nam w codziennym zabieganiu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

"Może zdążę" - to tytuł tegorocznego widowiska. Może zdążę nacieszyć się dzieciństwem... Może zdąże zakochać się... Może zdążę z pracy na występ dziecka... Może zdążę pożegnać się z kimś najbliższym... Może zdążę się zaprzyjaźnić... Może zdążę przeżyć swoje życie tak, by być szczęśliwym...  Przekaz płynący ze sceny odzwierciedla codzienne dylematy i troski większości z nas. Wypowiadany ustami ludzi młodych (uczniów klasy III B Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie) brzmiał szczególnie przejmująco. "Chcemy zdążyć na swoje życie" - krzyczeli ze sceny, która stała się dla nich gabinetem psychoterapii. Stała się nim też dla widzów, którzy z refleksją opuszczali salę. Każdy z nich z pewnością nie raz zastanawiał się nad tempem życia, bezpowrotną utratą cennych chwil, ważnych momentów, nad tym, co przegapił w codziennym pośpiechu za tysiącem spraw. "Taneczny Deptak" uświadamia to bardzo dobitnie i skłania do przemysleń, czy warto... Czy warto tyle pracować, nakładać na swoje barki tyle obowiązków, ciągle tak pędzić, dodawać kolejne zajęcia do codziennego grafiku? Z czego zrezygnować, aby nie utracić tego, co w życiu najcenniejsze i tak potrzebne każdemu człowiekowi: miłość, bliskość, przyjaźń, uwaga, troska, wspólny czas, rozmowa? Z pewnością młodzi artyści nie zrezygnują z tańca, który jest dla nich prawdziwą pasją, co widać było w każdym z występów. 

W tegorocznym pokazie wystąpiło dziesięć grup tanecznych: od najmłodszych - zaledwie kilkulatków - Bąbli, po dojrzały tanecznie Wyszkowski Teatr Tańca, a także: Perełki, Hop Slip, Grupa bez Nazwy Same Gwiazdy, Replay, Buma, A'propos, Wyszkowski Teatr Tańca Junior, Keep Smile. Widowisk "Może zdążę" stworzyły Martyna Busławska i Jolanta Wiśniewska oraz Artur Bajll i Malwina Turek. Autorką scenariusza jest Urszula Roguska, wizuale stworzyli Filip i Klaudia Korzusznikowie, o oprawę muzyczną zadbało RG Studio Nagrań Romana Grusa. Nad spektaklem pracowali także: Marcin Masztalerz (przygotowanie teatralne), Anna Morka (stroje), Marcin Stokowski (reżyser światła), Przemysław Jastrzębski (reżyser dźwięku). Spektakl był wystawiany przez trzy dni dla wyszkowskich uczniów, rodzin tancerzy i mieszkańców miasta. Został przyjęty bardzo entuzjastycznie i pozostawił publczność z niedosytem. Wysoki poziom artystyczny tancerzy, wspaniała choreografia, do tego świetna muzyka - to wszystko złożyło się na naprawdę piękne i wzruszające widowisko.

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


taniecWyszkowski Teatr TańcaTaneczny DeptakSzkoła tańca MBMartyna BusławskaJolanta WiśniewskaWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA

Pracuj.pl