REKLAMA

Najlepsi z najlepszych. Gminny konkurs "Omnibusik" rozstrzygnięty

Nauka

14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie wyłoniono gminnego "Omnibusika", czyli wiedzowego mistrza klas trzecich. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło dwudziestu dwóch uczniów z gminy Wyszków. Najlepsi okazali się uczniowie SP nr 2 w Wyszkowie - Paweł Bzura i Sandra Gajc.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Jak wiecie, Omnibusik jest to taki człowiek, który wie prawie wszystko, wie bardzo dużo i wy jesteście reprezentantami szkół, w których jesteście najlepsi z najlepszych - mówiła do uczestników dyrektor SP nr 1 Hanna Dziubiel.  

Konkurs organizowany jest już od piętnastu lat przez SP nr 1, a jego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy i rozwoju zainteresowań uczniów uzdolnionych oraz kształcenie umiejętności właściwego współzawodnictwa. Uczniowie mieli do rozwiązania sześćdziesiąt pytań testowych. Tematyka konkursu obejmowała treści matematyczne, polonistyczne, przyrodnicze i artystyczne. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyli Paweł Bzura i Sandra Gajc ze Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce ex aequo zajęli Jakub Kuczyński z SP nr 2, Nikodem Kuchta z SP nr 1, Amir Zając z SP w Leszydole-Nowinach, zaś miejsce trzecie ex aequo Zuzanna Urbanowska, Przemysław Rećko, Ilona Wasilewska z SP nr 5. Wyróżnienia przyznano: Wiktorowi Gordikowowi z SP nr 5, Magdalenie Bryk z SP nr 1, Szymonowi Zdunowi z SP nr 1, Wojciechowi Kowalewskiemu z SP w Lucynowie, Annie Fijałkowskiej z SP w Łosinnie, Jakubowi Kalinowskiemu z SP nr 5. Uczniów oceniało jury w składzie: Lidia Kałczuga, Magdalena Szyller, Katarzyna Skoczeń, Kinga Kajma. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci książki. Nagrody ufundował burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. 

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówkonkurs wiedzyOmnibusikGrzegorz NowosielskiSzkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl