REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Przedszkolaki z gminy Brańszczyk dla Niepodległej

Rozrywka

Tegoroczny Dzień Dziecka dla najmłodszych z gminy Brańszczyk miał wyjątkowy charakter. Na zaproszenie wójta i Gminnego Domu Kultury 4 czerwca do skansenu przybyło wraz z opiekunami około dwustu dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości w „Biegu dla Niepodległej".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dla uczestników przygotowano trasy biegu na dystansach odpowiednio dostosowanych do wieku: 3-latkowie mieli do pokonania 30 metrów, 4-latkowie - 40 metrów, 5-latkowie - 50 metrów i najstarsi 6-latkowie mieli przed sobą najdłuższą trasę - 60 metrów. Wszystkie biegi odbyły się z podziałem na chłopców i dziewczynki. Jednak zanim najmłodsi biegacze stanęli na linii startu, nastąpiło oficjalne otwarcie biegu, które miało wymowę patriotyczną. Wspólne świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęto w centralnym miejscu Skansenu. Wszyscy zostali otoczeni ogromną biało-czerwoną flagą, aby wspólnie odśpiewać hymn Polski. Sędzią zawodów, które rozpoczęły się po chwili, był Daniel Pakieła ze Stowarzyszenia Bocian KRiS. Wszyscy uczestnicy biegu mieli jednakowe koszulki z napisem „Kocham Polskę”, a to niecodzienne wydarzenie było nie tylko fotografowane, ale i filmowane dronem z lotu ptaka. Gdy wszyscy ukończyli biegi, przyszedł czas na uhonorowanie zwycięzców i życzenia z okazji Dnia Dziecka. Kilka ciepłych słów do dzieciaków skierował wójt Mieczysław Pękul, życząc samych radości i uśmiechu. Życzenia z okazji Dnia Dziecka i gratulacje dla najmłodszych sportowców przekazała również dyrektor GDK Maryla Puścian. Dekoracji najlepszych biegaczy dokonał wójt.

Wyniki „Biegu dla Niepodległej” przedstawiają się następująco:

W kategorii dziewczynki:

- 3-latki: I m-ce Anita Wiśniewska (Poręba), II m-ce Lena Kwiatkowska (Poręba), III m-ce Jagoda Puławska (Brańszczyk)

- 4-latki: I m-ce Nina Kalińska (Poręba), II m-ce Nadia Przybylska (Brańszczyk), III m-ce Amelia Górecka (Poręba)

- 5-latki: I m-ce Amelia Podleś (Nowe Budy), II m-ce Nikola Kępka i Oliwia Kądziela (Brańszczyk), III m-ce Aleksandra Dąbrowska (Turzyn)

- 6-latki: I m-ce Natalia Wróbel (Nowe Budy), II m-ce Oliwia Pyśk (Białebłoto), III m-ce Oliwia Podlasin (Poręba)

W kategorii chłopców:

- 3-latki: I m-ce Kacper Kukuć (Brańszczyk), II m-ce Sebastian Fijałkowski (Białebłoto), III m-ce Ludwik Komor (Brańszczyk),

- 4-latki: I-m-ce Olek Kołoszko (Brańszczyk), II m-ce Bartek Rosiński (Brańszczyk), III m-ce Paweł Perzyna (Poręba),

- 5-latki: I-m-ce Maks Szydlik (Białebłoto), II m-ce Olek Szydlik (Białebłoto), III m-ce Stanisław Sowa (Brańszczyk),

- 6-latki: I m-ce Kuba Wiśniewski (Brańszczyk), II m-ce Kacper Ponichtera (Brańszczyk), III m-ce Wojtek Stoszewski (Turzyn).

Każda placówka, biorąca udział w biegu, otrzymała pamiątkowy puchar, a całe wydarzenie zakończyła słodka niespodzianka w postaci lodów, ufundowana przez wójta gminy Brańszczyk dla małych i dużych, bo przecież wszyscy jesteśmy dziećmi. 

Katarzyna Bralewska

Fot. E. Czechowska/ Katarzyna Bralewska

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiBrańszczykDzień DzieckaprzedszkolakiPrzedszkolaki dla NiepodległejGmina Brańszczyk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl