REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Tratwa zwodowana. W sierpniu wyruszy w rejs z Wyszkowa do Gdańska

Turystyka

"Pielgrzym" - pod taką nazwą i pod wodzą Wojciecha Chodkowskiego z Klubu Żeglarskiego "Spinaker" 15 sierpnia wypłynie z Wyszkowa w rejs do morza tratwa z Masztem Niepodległości. 9 czerwca odbyło się pierwsze, udane wodowanie tratwy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Tratwa została zbudowana w warsztacie rzemieślniczym w Tulewie. 9 czerwca przetransportowano ją w elementach na plażę miejską w Wyszkowie i zmontowano. Tratwa została zwodowana.

- Zdała egzamin, teraz zostanie zarejestrowana - mówi Woojciech Chodkowski, komandor planowanego na sierpień spływu tratwą z Wyszkowa do Gdańska.

Spływ do morza to sposób części wyszkowian na uczczenie 100-lecia niepodległości Polski. W 2018 roku świętujemy ten okrągły jubileusz. Klub Żeglarski "Spinaker" przeprowadził zakończoną sukcesem zbiórkę publiczną na budowę i zakup masztu (koszt 5 tys. zł), który - pod nazwą Maszt Niepodległości - stanie w reprezentacyjnym miejscu Wyszkowa. Najprawdopodobniej będzie to na skarpie nad Bugiem w okolicach herbu. Zanim jednak to nastąpi, maszt na pokładzie specjalnie zbudowanej tratwy, popłynie z wyszkowianami w spływ do Gdańska. Spływ wyruszy z Wyszkowa (lub z Popowa - w zależności od poziomu wody w rzece) 15 sierpnia, aby na 1 września dotrzeć na Westerplatte. Wyszkowianie chcieliby wziąć udział w oficjalnych uroczystościach państwowych na półwyspie. Komandorem spływu będzie pomysłodawca całego przedsięwzięcia - Wojciech Chodkowski, który zachęca do udziału w wydarzeniu. Obecnie trwa kompletowanie załogi tratwy, która pomieści około dziesięciu osób. Pozostali mogą płynąć łódkami razem z tratwą. W kilku miastach, np. Płocku, Grudziądzu, Toruniu planowane są dłuższe przystanki i tam można dojechać lub dopłynąć, aby odwiedzić uczestników tego niecodziennego przedsięwzięca.  

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


maszt wolnościtratwaspływGdańskaWesterplatteWyszków100 lat niepodległości

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org