REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Młodzi przyrodnicy z SP nr 2 i SP Długosiodło z największą wiedzą o lesie

Nauka

Trzydzieści dwie drużyny wystartowały 8 czerwca w IV Turnieju Wiedzy o Lesie, organizowanym przez Nadleśnictwo Wyszków. Rywalizowali uczniowie klas IV - VII ze szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z powiatu wyszkowskiego. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie oraz Szkoły Podstawowej w Długosiodle.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W zmaganiach wzięły udział trzydzieści dwie drużyny, liczące po trzech uczestników. Każda z drużyn miała do pokonania kilkukilometrową, bardzo malowniczą trasę przez las, na terenie Nadleśnictwa Wyszków, gdzie czekały na nich zagadnienia do rozwiązania m.in. rozpoznawanie pędów drzew, rozpoznawanie pędów roślin, rozpoznawanie ssaków po tropach, odgłosów ptaków, piór ptaków, owadów, znajomość gatunków grzybów i znajomość form ochrony przyrody. Do rozwiązania był również test i praca z ilustracjami. Zawodnicy skrupulatnie odpowiadali na pytania, poziom był bardzo wyrównany. Przewodniczącą komisji turnieju była Celina Wielkowska - zastępca Nadleśniczego. 

W kategorii Szkół Podstawowych klas IV - VII najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie - Olga Zdrojewska, Julia Gudanis i Miłosz Malinowski. Miejsce drugie przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle - Jagnie Andrusik, Weronice Kuczyńskiej, Alanowi Urraso. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzciance - Agnieszka Kurowska, Oliwia Nasiadko, Zuzanna Zdziarstek.

W kategorii Gimnazjum wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle - Aleksandra Rytelewska, Patrycja Szczubełek i Julia Krajewska. Drugie miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach - Kornelia Żmijewska, Katarzyna Kowalska, Magdalena Krawczyk. Miejsce trzecie przypadło uczniom Szkoły Podstawowej w Długosiodle - Natalii Zdunek, Aleksandrze Kot i Julii Kwiatkowskiej.

Uczestnikom wręczono dyplomy i upominki, a laureatom nagrody rzeczowe przydatne w podróży. Wręczenia nagród dokonał Adam Łada - inżynier nadzoru Nadleśnictwa. Koordynatorem turnieju był Piotr Ludwikowski. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o najbliższym środowisku przyrodniczym, kształtowanie postaw proekologicznych i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów.

 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówLeszczydół - NowinyprzyrodalasNadleśnictwo WyszkówIV turniej wiedzy o lesiekonkurs

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl