REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kto stworzy strefę rekreacji przy Prostej? Gmina chce wydzierżawić działkę

Miasto

Gmina chce wydzierżawić pod strefę rekreacji ponad 1400 m kw. działki wewnątrz osiedla przy ul. Prostej. Zainteresowana dzierżawą jest jedna z wyszkowskich firm, która w sąsiedztwie zamierza pobudować budynek wielorodzinny.

REKLAMA

Na dzierżawę terenu na okres 10 lat zgodę musi wyrazić Rada Miejska. Podjęła taką uchwałę na ostatniej sesji. Chodzi o 1448 m kw. działki wewnątrz osiedla Prosta, vis a vis "Hutnika", przy drodze dojazdowej do targowicy. Dawniej był to teren PWiK. Został sprzedany i ma na nim powstać blok. 

-  Prywatny inwestor chce wydzierżawić od gminy te 1400 m kw. na 10 lat. Firma Palbor, która buduje obok budynek wielorodzinny. TPrywatny deweloper chce stworzyć strefę rekreacji dla swojego bloku i dla bloków sąsiednich - informowała radnych Iwona Kozon, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami.

Na wydzierżawionej działce miałaby powstać ogólnodostępna strefa rekreacji. Proponowany czynsz dzierżawny roczny wynosi 12 tys. 240 zł netto.

- Dziwię się intencjom tego biznesmena. Jak się buduje mieszkanie, to je się szybko sprzedaje i wychodzi w teren. Poddzierżawi ten teren za trzy lata jakiejś wspólnocie i będziemy mieli do czynienia z kimś innym – zauważył radny Andrzej Piątek. - Jak rozumiem, to pomaga temu przedsiębiorcy sprzedać mieszkania.

- Tak. Ale poddzierżawa, pobieranie opłat - wymaga zawsze zgody właściciela terenu – odpowiadała Iwona Kozon.

Radni mieli też inne pytania i wątpliwości.

- Obawiam się, że wyjdzie jak z ul. Lipową, że będzie tak ciasno, trudno wyjechać. Czy tam nie będzie brakowało miejsc parkingowych? - pytał Piotr Turek.

- Jest zostawiony pas wyjazdowy o szerokości 5 metrów na wyjazd z garaży - odpowiadała naczelnik.

Zapewniła, że gmina nie ma planów sprzedaży tej działki. A naniesienia na niej poczynione po 10 latach przechodzą na własność gminy. 

- Dostajemy plac zabaw za darmo, który kosztuje 300 tys. zł. Boże drogi, płaczmy – skomentowała wątpliwości radnych przewodnicząca Elżbieta Piórkowska.

Większością głosów radni wyrazili zgodę na dzierżawę działki. Gmina ogłosi teraz postępowanie przetargowe.

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


ul. Prosta w WyszkowieWyszkówstrefa rekreacjiRada Miejska w Wyszkowiedzierżawa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl