REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Otwarte strefy rekreacji powstaną w gminach Somianka i Długosiodło

Powiat

Plenerowe siłownie i miejsca rekreacji m.in. z grami planszowymi powstaną do końca tego roku w dziewięciu miejscowościach gmin Somianka i Długosiodło. Samorządy otrzymały na nie unijne dofinansowanie na budowę otwartych stref aktywności (OSA).

REKLAMA

OSA to ogólnodostępna, bezpłatna strefa sportowo-rekreacyjna, która ma szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Jej zadaniem jest podniesienie w sposób znaczący estetyki przestrzeni publicznej i poprawa jakości życia mieszkańców danego obszaru. W gminie Somianka powstaną cztery takie strefy: przy szkołach w Woli Mystkowskiej i Ulasku, za Urzędem Gminy w Somiance Parcelach oraz obok świetlicy w Popowie Kościelnym. W każdej strefie urządzona zostanie plenerowa siłownia z dwunastoma urządzeniami a także strefa rekreacji ze stołami do ping-ponga, planszami szachowymi, ławkami. 

Na terenie gminy Długosiodło powstanie aż pięć stref aktywności. W Długosiodle, Starym Bosewie, Blochach, Dalekiem i Sieczychach zostaną one zbudowane na terenach szkół. W każdej będzie po sześć urządzeń siłowni napowietrznej (a w nich wahadło, stepper, biegacz, wioślarz, motyl, wypychacz). W strefach staną tablice do gry w kółki i krzyżyk, w Blochach Długosiodle i Dalekiem - stoły do tenisa stołowego, a w pozostałych strefach - stoły szachowe. 

Każda ze stref będzie kosztowała około 250 tys. zł, z czego połowa zostanie sfinansowana z dotacji. Strefy mają być gotowe do końca roku.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


otwarta strefa aktywnościsiłowniaDługosiodłoSomiankapowiat wyszkowskidotacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra

REKLAMA

Pracuj.pl