REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wypadki dzieci na rowerach. Policja apeluje o ostrożność (video)

Na Sygnale

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków z udziałem nieletnich rowerzystów. W Leszczydole-Nowinach 8-latek na rowerze wjechał pod samochód. Podobne zdarzenie miało miejsce w Wyszkowie przy ul. Kościuszki. Zarejestrowała je samochodowa kamera.

REKLAMA

Do pierwszego zdarzenia doszło 30 maja tuż przed godziną 19.00 na ul. Środkowej w Leszczydole-Nowinach. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, chłopiec pod opieką swojej matki jechał na rowerze chodnikiem w kierunku Natalina. Nagle zjechał z chodnika na jezdnię bezpośrednio przed jadący w tym samym kierunku samochód renault. Doszło do zderzenia. Chłopca przetransportowano do szpitala. 8-latek jest mieszkańcem Wyszkowa.

Na terenie gminy Wyszków to drugie zdarzenie w ostatnich dniach z udziałem tak młodej osoby. 24 maja po godz. 14.00 w Wyszkowie na ul. Kościuszki również doszło do potrącenia rowerzysty. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu kolizji drogowej wynika, że 9-letni mieszkaniec gminy Wyszków wjechał na rowerze na przejście dla pieszych z chodnika wprost pod nadjeżdżający z jego lewej strony pojazd. W tym przypadku na całe szczęście chłopiec nie doznał obrażeń.

Policja przypomina o niektórych zasadach, które obowiązują rowerzystów:

1. Rowerzysta jest również uczestnikiem ruchu.

2. Rowerzysta jest zobowiązany do korzystania z drogi dla rowerów.

3. Kierującemu rowerem zabrania się jazdy obok innego rowerzysty, chyba że nie utrudnia i nie zagraża to bezpieczeństwu w ruchu drogowym

4. Dziecko do lat 10 kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku.

5. Rodzicu pamiętaj, że jeśli Twoje dziecko nie skończyło 10 lat może kierować rowerem, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

6. Jeżeli dziecko ma ukończone 10 lat może już samodzielnie prowadzić rower po publicznych drogach, ale musi posiadać Kartę Rowerową.

7. Nie przejeżdżamy na rowerze przez przejście dla pieszych. Przed przejściem dla pieszych należy się zatrzymać, zejść z roweru, rozejrzeć się i dopiero bezpiecznie przeprowadzić rower na drugą stronę jezdni.

8. Gdy chcemy jechać rowerem – załóżmy kask ochronny.

 

Źródło: KPP Wyszków

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


KPP WyszkówWyszkówpolicjawypadekLeszczydół-Nowiny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl