REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Odkryty basen w Wyszkowie? Są takie plany!

Miasto

Nie milknie dyskusja wokół decyzji wyszkowskich radnych o zamknięciu na ten sezon plaży miejskiej. W zamian miasto chce dać mieszkańcom ulgi na pływalnię. Niektórzy pytają, czemu nie basen i plaża? Inni dopytują o budowę basenu odkrytego. Burmistrz nie ukrywa, że ma taki zamiar.

REKLAMA

Radni miejscy zdecydowali, że w tym roku plaża miejska z kąpieliskiem nie zostanie uruchomiona. Powodem jest trwająca budowa kładki pieszo-rowerowej wzdłuż mostu, która utrudnia dojazd i dostęp do miejsca plaży. Ogranicza bezpieczeństwo i komfort plażowiczów.

- Nasze tradycyjne zejście na plażę przechodzi obecnie przez plac budowy i magazyn składowania materiałów – informował radnych na sesji dyrektor WOSiR Marek Wiśniewski. - Żeby wejść na plażę, klient musi przejść przez plac budowy.

- Nie ma innego przejścia na plażę jak tylko przez plac budowy – potwierdzał radny Czesław Lach.

Rekompensatą za zamknięcie plaży mają być darmowe i ulgowe wejściówki na wyszkowską pływalnię. Na sesji 28 maja radna Elżbieta Piórkowska dopytywała o szczegóły akcji promocyjnej. WOSiR jest w trakcie opracownia regulaminu promocji. Prawdopodobnie ulgowy wstęp dla dzieci i młodzieży oraz seniorów z gminy Wyszków będzie obowiązywal przez całe wakacje w godz. 10.00-18.00. W związku z tym pływalnia zapewne będzie musiała ograniczyć w tym roku liczbę kursów pływania. NIe wszystkim radnym to się podoba.

- W okresie letnim basen nie powinien być alternatywą, tylko powinien być w ofercie równolegle do plaży. Tak czy inaczej plaża dzika będzie funkcjonowała – uznał radny Piotr Turek.

- Chodzi o bezpieczeństwo. Kto poniesie odpowiedzialność, jak nie daj Boże ktoś tam zginie? Na przyszły rok wracamy do plaży, bezpiecznie i nie wiem, o czym my w tej chwili rozmawiamy – odpowiadał Jan Abramczyk.

- Jakby plac budowy był ogrodzony, to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś wejdzie pod most, spadnie mu coś na głowę. Teraz łatwiej jeszcze się dostać pod most – uważa Adam Szczerba.

- Czy przy takiej inwestycji powinien być plac budowy zabezpieczony – podkreślał sołtys Paweł Turek.

Decyzja już jednak zapadła i plaży nie będzie. Aby w przyszłości uniknąć takich dylematów i kompromisów, radna Elżbieta Piórkowska wyraziła życzenie niektórych mieszkańców Wyszkowa o budowie basenu odkrytego.

- Niewykluczone, że w tym roku przeznaczymy jakieś pieniądze na stworzenie koncecpcji, przeliczenie tego. To tak na przyszłość. Może powstaną niecki otwarte przy istniejącym basenie, żeby wykorzystać potencjał pływalni. Priorytetem inwestycyjnym w sporcie jest dokończenie przebudowy stadionu - powiedział burmistrz Grzegorz Nowosielski. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Wyszkówbasen'pływalniaplaża

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl