REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Lipowa obroniona! Mieszkańcy bloków będą mieli własny dojazd

Miasto

Mieszkańcy ul. Lipowej mogą spać spokojnie. Ich ulica pozostanie zamkniętą drogą stanowiącą dojazd do niewielkiego osiedla domów jednorodzinnych. Zadowoleni mogą być także przyszli mieszkańcy bloków w okolicach wiaduktu. Miasto zbuduje dla nich nową ulicę, która połączy al. Piłsudskiego z ul. Zakolejową.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dzięki takiemu rozwiązaniu uda się stworzyć odrębne ciągi komunikacyjne dla osiedla domów jednorodzinnych oraz powstającego w okolicach wiaduktu osiedla bloków. Każdy - mieszkańcy domów i bloków - będzie miał własną, niezależną  drogę dojazdową do posesji. Takie rozwiązanie zaproponował na spotkaniu 29 maja burmistrz Grzegorz Nowosielski.

- W tym roku, w pierwszym etapie, wykonamy z kostki brukowej drogę od zjazdu do bloku do al. Piłsudskiego. W drugim etapie dobudujemy drogę od zjazdu do bloku do ul. Zakolejowej i wtedy wykonamy skrzyżowanie z ul. Lipową. W tym roku krótki, 14-metrowy odcinek między zjazdem do bloku a skrzyżowaniem z ulicą Lipową nie byłby wykonany w kostce brukowej, tylko utwardzony szutrowo. Drugi etap tej drogi, która skomunikuje al. Piłsudskiego z ul. Zakolejową wykonany będzie w przyszłym roku - zapowiedział burmistrz. 

To rozwiązanie w pełni satysfakcjonuje mieszkanców ul. Lipowej, ale jest także korzystne dla przyszłych mieszkańców powstających bloków. Zanim burmistrz je zaproponował, dojazd do bloku (docelowo w tym miejscu mają powstać jeszcze dwa - red.) miał prowadzić wąską, osiedlową ulicą Lipową, co zdaniem mieszkańców domów sparaliżowałoby ruch w tym rejonie osiedla i stwarzało szereg zagrożeń dla bezpieczeństwa mieszkanców. Kompromisem miało być wybudowanie w tym roku przez gminę odcinka drogi od al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Lipową. W proponowanej organizacji ruchu mieszkańcy wyjeżdżający z bloku mieliby nakaz jazdy w lewo, do al. Piłsudskiego, aby omijać ul. Lipową. natomiast mieszkańcy Lipowej mieli podlegać zakazowi wyjazdu w prawo, w kierunku al. Piłsudskiego. takie rozwiązanie nie satysfakcjonowało mieszkanców domów. Uważali, że nikt nie będzie respektował znaków zakazu i nakazu i większość ruchu z bloku "pójdzie" ich małą, niedostsosowaną uliczką. Do burmistrz szli z propozycją ustawienia słupków na wylocie z ich ulicy - odgraniczających od drogi dojazdowej do bloku. Burmistrz i na to się zgodził.

Słupki zostaną ustawione w tym roku, jesienią, gdy zbudowany zostanie pierwszy odcinek drogi dojazdowej do bloku. Ulica Lipowa pozostanie uliczką "ślepą" bez możliwości wyjazdu do al. Piłsudskiego. W tym roku gmina zbuduje dojazd od al. Piłsudskiego do nowego bloku, a w przyszłym - przedłuży go i dobuduje aż do ul. Zakolejowej. W ten sposób mieszkańcy bloków przy wiadukcie będą mogli wyjeżdżać i wjeżdżać z dwóch kierunków - od al. Piłsudskiego i od ul. Zakolejowej. Jednak aby zrealizować drugi w pełni to zadanie, gmina będzie musiała wykupić teren od prywatnego właściciela.

- Jak się nie domówimy z właścicielem o wykup, to skorzystamy z przywilejów specustawy. Zapis o tej inwestycji będzie w budżecie na 2019 rok. W tym roku nie jesteśmy w stanie wybudować całego odcinka - powiedział Grzegorz Nowosielski. - To naprawdę dobre rozwiązanie, logiczny ciąg. Zdaję sobie sprawę, że mieszkańcy bloków za chwilę przyszliby zapytać o drogę do ul. Zakolejowej – dodał. 

- Dla nas byłaby to gehenna. Dziękujemy za zrozumienie. Taki prezent przed wyborami dla mieszkańców... - dziękowali mieszkańcy Lipowej.

Zaproponowali, aby nowo planowej ulicy między al. Piłsudskiego a Zakolejową nadać nową nazwę. 

 

 

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


ul. Lipowa w WyszkowieWyszkówburmistrz Wyszkowaosiedleprotest

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl