REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyjątkowa rocznica w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym

Nauka

- Co roku uroczystość poświęcona patronowi zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez naszej szkoły. Ten rok i ta rocznica jest dla nas wyjątkowa. 29 maja minęła dziesiąta rocznica nadania naszej szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i przekazania sztandaru szkole - tymi słowami dyrektor Agnieszka Drążewska rozpoczęła obchody jubileusz w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, której przewodniczył ks. kan. Kazimierz Wądołowski z Sanktuarium św. Rodziny w Wyszkowie. Ważnym momentem było odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Przecięcia wstęgi dokonali Anna Gołębiewska - sekretarz gminy Wyszków i radny Bogdan Kuchta. Społeczność szkoły przygotowała bogaty program artystyczny. Uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem Joanny Kozon, zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wiersze, za przygotowanie muzyczne odpowiadała Anna Ropelewska - Gerek. Uroczystość poprowadziła Renata Wróbel.

- Patron to niezwykle ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycję, wprowadza uczniów w świat wartości. We współczesnym świecie, gdzie wyraźnie widać upadek autorytetów, wybór patrona to trudne i zarazem ważne zadanie. Przed dziesięcioma laty nasza społeczność szkolna - nauczyciele, uczniowie i rodzice - w demokratycznych wyborach zdecydowali, że patronem naszej szkoły zostanie Prymas Tysiąclecia. Człowiek, który ojczyznę kochał bardziej niż własne serce - Kardynał Stefan Wyszyński. Od tego czasu nasza szkoła nie jest już bezimienna, a wybór patrona okazał się trafiony i głęboko przemyślany. W naszym codziennym życiu i w pracy drogowskazem są dla nas słowa zapisane na sztandarze szkoły oraz tablicy pamiątkowej, że - warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poswiętać, bo tylko miłość czyni wszystko dobrze. Zapewniam, że postać wybitnego patrona stała się bliska naszym sercom. Zgłębiając wiedzę na temat jego życia, poznajemy również ważne fragmenty historii Polski. To Prymas Tysiąclecia powiedział, że "Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale jeszcze większą sztuką jest dobrze żyć dla niej". Jakże te słowa wbijają się w serca szczególnie teraz, kiedy obchodzimy stulecie niepodległości Polski. Wiedza o wybitnym Polaku, znajomość jego losów i dokonań rodzi szacunek dla patrona, szacunek do szkoły, do wiedzy i nauki. Motywuje nas do wspólnego wysiłku, by w naszej szkole było lepiej, mądrzej, ciekawiej i bardziej przyjaźnie - mówiła dyrektor Agnieszka Drążewska.

W kwietniu dla szkół noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego został ogłoszony konkurs plastyczny o Patronie, którego hasłem była myśl Prymasa Tysiąclecia - "Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce". Podczas uroczystości wyłoniono laureatów konkursu:

W kategorii kl. I - III

I miejsce Piotr Puchalski z SP w Brańszczyku

II miejsce Blanka Bloch z SP w Brańszczyku

W kategorii kl. IV - VII

I miejsce Aleksandra Frydrych z SP w Brańszczyku

II miejsce Julia Jastrzębska z SP w Leszczydole Starym

III miejsce Patrycja Bloch z SP w Leszczydole Starym.

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Nozderka i Wiktoria Dąbrowska z SP w Leszczydole Starym. Wręczono także podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów. Laureaci otrzymali książki. Nagrodzone prace można oglądać w korytarzu szkolnym.

 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówLeszczydół StarySzkoła Podstawowa im. K. Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole StarympatronjubileuszStefan WyszyńskiAgnieszka Drążewska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl