AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Momenty były, ale... Bug przegrywa wysoko z Drukarzem

Dobra pierwsza połowa i bardzo słaba druga - tak można podsumować spotkanie Bugu Wyszków z Drukarzem Warszawa. Zespół ze stolicy wygrał 5:1.

W sobotę, 26 maja,  w ramach rozgrywek IV ligi Bug Wyszków podejmował Drukarza Warszawa. Obydwa zespoły w tabeli dzieli siedem pozycji. W pierwszej połowie nie było tego zupełnie widać. Trzeba wspomnieć, że to Bug prowadził grę, a przyjezdni nastawiali się na kontry. Wyszkowianie mieli kilka znakomitych okazji do strzelenia gola. Łukasz Kowalczyk był bliski zdobycia bramki po dośrodkowaniu Daniela Modzelana, jednak w ostatniej chwili jego strzał zablokował obrońca Drukarza. Warszawianie nastawiali się na sybkie kontry, jedna z nich przyniosła rezultat. Napastnik Drukarza miał wiele szcześcia i podcinką skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Jakuba Rutkowskiego. Pomogli mu też defensorzy Bugu, którzy nie ustrzegli się błędu. Kilka chwil później Bug miał kilka okazji do wyrównania. Najpierw piłkę w pole karne posłał Daniel Modzelan, jednak Łukasz Łada uderzył w poprzeczkę. Następnie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Robert Nogaj, jednak bramkarz Drukarza sięgnął futbolówkę i wybił na rzut rożny. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:0 dla przyjezdnych.

W drugiej połowie wyszkowianie wyraźnie opadli z sił. Mimo gola zdobytego przez Łukasza Ładę, to warszawianie strzelili ich aż cztery. Goście byli lepiej zorganizowani i bezlitośnie wykorzystywali błędy piłkarzy z Wyszkowa. Tym bardziej szkoda, bo Bug w pierwszej połowie miał kilka dogodnych okazji. Gdyby podopieczni Łukasza Stasiuka je wykorzystali, równie dobrze to oni mogliby wygrać 5:1.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Bug Wyszków pozostaje na 14. pozycji w ligowej tabeli. Wyszkowskich piłkarzy czekają jeszcze mecze z MKS-em Przasnysz (wyjazd), Koroną Ostrołęka (u siebie) i Pogonią II Sieldlce (wyjazd).

Bug Wyszków - Drukarz Warszawa 1:5 (0:1)