REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Pod Wierzbami" - wspaniały i niezapomniany plener

Kultura

18 maja w galerii PeKaPe w Wyszkowie otwarto poplenerową wystawę malarstwa pt. "Pod Wierzbami".

Galeria zdjęć


REKLAMA

W dniach 9 -18 kwietnia artyści zagościli w Domu nad Wierzbami na trzecim plenerze malarskim. Plener odbył się u Barbary Polak  w gospodarstwie  Agroturystycznym w Jackowie Dolnym. Klimat tego miejsca jest niezmiennie inspirujący. Od 2016 roku plenery u gospodyni Barbary na stałe zagościły w jej progach. Wspaniałą i niezapomnianą atmosferę pleneru tworzyli artyści malarze z całej Polski m.in. Tamara Baczkowska - Urban, Michalina Derlicka, Agnieszka Długołęcka, Anna Zajko, Liliana Soja, Małgorzata Zofia Maćkowiak, Joanna Furgalińska, Jan Nowak, Andrzej Kacperek i Henryk Kiełczewski. Zainspirowani wspaniałą otaczającą naturą, oddali się malarstwu, wykonując przepiękne obrazy, techniką akrylu i farb olejnych. Na obrazach przedstawiono magiczne krajobrazy Jackowa Dolnego, utrwalono urodę nadbużańskich wierzb w lustrzanym odbiciu, zwierzęta gospodarskie, dzikie ptaki, martwą naturę i portrety m.in. Włodzimierza Cerańskiego, Tamary Baczkowskiej - Urban, śp. prof. Ludwika Maciąga, Jerzego Dziubłowskiego. W Galerii PeKaP wystawiono około 40 obrazów. Licznie zgromadzeni pasjonaci sztuki z zachwytem je podziwiali.

Galeria  jest miejscem z duszą, mieści się w holu starego dworca kolejowego w Wyszkowie. Po gruntownym remoncie swą działalność rozpoczęła 18 lipca 2014 roku, od 4 lat organizowane są w niej wernisaże. Komisarzem artystycznym jest Agnieszka Długołęcka - prezes Stowarszyszenia Form Artystycznych i Turystycznych "FormAt".

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówJackowo Dolnewernisażplener malarskiartyści malarze"Pod Wierzbami"Galeria PeKaPeStowarzyszenie Form Artystycznych i Turtstycznych "FormAt

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl