REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Raz, dwa, trzy - pomyśl Ty" - finał X Edycji Konkursu Matematycznego

Nauka

Najlepsi młodzi matematycy z gminy Wyszków zmierzyli się 16 maja w Szkole Podstawowej w Rybnie w etapie gminnym X edycji Konkursu Matematycznego pt. "Raz, dwa. trzy - pomyśl Ty". Z zadaniami matematycznymi zmagali się uczniowie klas II i III szkół podstawowych. Najlepszymi matematykami okazali się Maria Szewczyk z SP nr 1 i Dawid Turek z SP nr 5 w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Konkurs odbywa się od 2008 roku. W tegorocznym udział wzięło trzydziestu uczniów z klas II i III szkół podstawowych. Do rozwiązania mieli 16 zadań, w tym 10 testowych. Podsumowania konkursu dokonała Beata Jakubczak - współorganizatorka, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Rybnie.

- Wszystkie testy były na bardzo wysokim poziomie, szczególnie w klasie trzeciej i jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Dzisiaj wśród nas jest trzydziestu najlepszych matematyków z gminy Wyszków. Niezmierie nas to cieszy - mówiła. 

Głos zabrał również burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, który objął konkurs swoim patronatem.

- Gratuluję wszystkim zwycięzcom. Jak to podczas konkursów bywa, nie wszyscy mogą wygrać, ale tak naprawdę wszyscy, którzy wzięli udział w tym konkursie, są zwycięzcami - podkreślał.

W jury konkursu klas II zasiedli: Marianna Wołyniec, Agnieszka Chacińska i Jolanta Karaśkiewicz. Najlepszym matematykiem klas II okazała się Maria Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, której przyznano pierwsze miejsce. Jej opiekunem była Dorota Jastrzębska. Drugie miejsce powędrowało do Kajetana Sarnackiego ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach (opiekun Jolanta Karaśkiewicz). Trzecie zaś miejsce przyznano Julii Augustyniak z I Językowej Szkoły Podstawowej "Language" w Wyszkowie.

W jury konkursu klas III zasiedli: Beata Jakubczak, Lucyna Wilczyńska i Anna Groszkiewicz. Najlepszym matematykiem klas III okazał się Dawid Turek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie, jego opiekunem była Renata Zalewska. Miejsce drugie ex aequo przyznano Marcinowi Archackiemu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie (opiekun Monika Królikowska) i Karolowi Zaleskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie (opiekun Katarzyna Zalewska). Miejsce trzecie ex aequo zajęli Sandra Gajc ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie (opiekun Elżbieta Matak), Jakub Rosiński ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach (opiekun Jolanta Piątkowska), Filip Sikorski ze Szkoły Podstawowej w Rybnie (opiekun Marianna Wołyniec). 

Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, natomiast laureaci otrzymali upominki (gry matematyczne, szachy, książki). Wręczenia nagród dokonali: burmistrz Grzegorz Nowosielski, Sławomir Cieślak - naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Wyszkowie i dyrektor Szkoły Podstawowej w Rybnie Wiesław Mielczarczyk.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSzkoła Podstawowa w Rybniekonkurs matematyczny"Raz, dwa, trzy - pomyśl Ty"uczniowiematematyka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl