WKS Rząśnik na prostej drodze do awansu

Autor: Marcin Pieniążek

Sport | Środa, 16 maj 2018 10:16

Piłkarze WKS Rząśnik są już o krok od awansu do A-klasy. W ostatnim meczu pokonali na wyjeździe Sokoła Serock.

W minioną sobotę piłkarze WKS-u wykonali kolejny krok w kierunku awansu do A-klasy. Po trudnym meczu, toczonym na kiepskiej płycie stadionu w Serocku, rząśniczanie pokonali rezerwy miejscowego Sokoła 2:1. Goście prowadzenie objęli w 34. minucie, kiedy to do siatki trafił Jakub Orłowski. W drugiej części gry przewaga lidera tabeli była wyraźna, ale drugi gol padł dopiero w 81. minucie po strzale Andrzeja Akiera. Gospodarze ambitnie walczyli o jak najlepszy wynik i po pięknym strzale w doliczonym czasie gry zdobyli honorowego gola. W tej chwili rząśniczanie prowadzą z przewagą siedmiu punktów nad drugą Rządzą Załubice. Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć kolejek. Kolejnym rywalem WKS będzie znajdujący się na piątym miejscu Dąb II Wieliszew. Spotkanie zaplanowano w niedzielę 20 maja o godz. 17.00.

Sokół II Serock - WKS Rząśnik 1:2 (0:1)

WKS: M. Zając - H. Skrzecz (46' G. Kacpura), Ł. Abramczyk, B. Wojtaszek (85' A. Archacki), J. Wierzchoń - A. Akier, G. Abramczyk, P. Osowiecki, M. Nowicki - J. Orłowski (64' P. Prabucki), P. Ciemerych (85' P. Abramczyk)