REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Znani dla Adasia. Trwa zbiórka na leczenie poważnie chorego 7-latka z Zabrodzia

Powiat

Projektant Dawid Woliński, aktor Michał Malinowski a także Jerzy Owsiak wspierają zbiórkę na rzecz Adasia Wernio - 7-latka z Zabrodzia, który walczy z ciężką chorobą genetyczną. Każde wsparcie jest niezwykle cenne - do 9 sierpnia trzeba zebrać ponad 107 tys. zł na leczenie chłopca. A już 24 czerwca w Zabrodziu wielki charytatywny piknik dla Adasia odbędzie się w rodzinnym Zabrodziu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Adaś Wernio od urodzenia miał problemy z koordynacją ruchową, zmiennym napięciem mięśniowym, a także z równowagą. Przez wiele lat szukano przyczyny jego niepełnosprawności u wielu specjalistów. W 2017 roku rozpoznano u Adasia rzadką chorobę genetyczną PKAN - NBIA - jej istotą jest odkładanie się żelaza w mózgu, które doprowadza do śmierci komórek i stopniowego zwyrodnienia układu nerwowego. Adaś wbrew diagnozie rozwija się, uczy, chodzi do przedszkola, jest pogodnym dzieckiem. Do tej pory medycyna nie dawała szans na przeżycie z tą chorobą, ale pojawiło się światełko w tunelu... W Stanach Zjednoczonych prowadzone są badania nad lekiem zatrzymującym tę chorobę. RE 024 jest jedyną nadzieją dla Adasia. By mógł zakwalifikować się do nierefundowanych badań, musi być jak najdłużej sprawny ruchowo, co wiąże się z intensywną wielopłaszczyznową rehabilitacją. To wszystko generuje ogromne koszty. Na leczenie i rehabilitację chłopca potrzeba 150 tys. zł. Adaś jest podopiecznym Fundacji siepomaga.pl

Zbiórka na rzecz Adasia będzie prowadzona do 9 sierpnia 

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/adam-wernio

W pomoc chłopcu i jego rodzinie zaangażowało się wiele osób. W Wyszkowie zorganizowano np. koncert charytatywny  Ale wyszkowianie nie poprzestają w swoich działaniach. Do wsparcia zbiórki na rzecz Adasia wyszkowskiemu policjantowi Damianowi Wroczyńskiemu udało się zaangażować znanych Polaków. Na swoim Instagramie do przekazywania pieniędzy przekonują aktor serialu "Na Wspólnej" Michał Malinowski oraz znany projektant mody Dawid Woliński. 22 maja swoją cegielkę do pomocy Adasiowi dołożył Jurek Owsiak, który odwiedził Wyszków. Złożył autograf na książce, którą mama Adasia zadeklarowała przekazać na licytację podczas najbliższego Finału WOŚP. 

- Trzymaj się chłopie, nie daj się - życzył Adasiowi Jurek Owsiak. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Adaś WerniozbiórkaJurek OwsiakDawid Wolińskisiepomaga.plleczenieWyszkówZabrodzie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Czwartek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Hanny, Klementyny, Łukasza

REKLAMA

Pracuj.pl