REKLAMA

"Śpiew i taniec - moja pasja". Uczniowie "Piątki" dali wspaniały koncert

Rozrywka

15 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie odbył się koncert wokalno-taneczny pod hasłem "Śpiew i taniec - moja pasja". Wykonawcami byli uczniowie klas I - VII.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Koncert otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Zbigniew Szczerba. Uczestnicy projektu wykonali utwory o tematyce wiosennej, związanej ze świętami przypadającymi w tym okresie m.in. "Dzień Ziemi", "Dzień Matki", "Dzień Dziecka" oraz piosenki związane z codziennym życiem uczniów. Można było podziwiać profesjonalnie przygotowany, przepiękny pokaz baletu i wspaniałe wykonania piosenek, także w języku niemieckim, przygotowane przez uczniów z klasy I pod kierunkiem Bogumiły Burawskiej-Sadluk. Uczniowie zaśpiewali piosenki pt. "O kolorach" i " O rodzinie". Wykonali również utwór pt. "Ty jesteś mą mamą, wspaniałą, kochaną" dla wszystkich mam z okazji ich nadchodzącego święta. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę "Wszystkie dzieci nasze są".

Zajęcia wokalno - taneczne dla uczniów pod hasem "Śpiew i taniec - moja pasja" odbywały się w SP nr 5 co tydzień od 15 lutego do 15 maja. Uczestnikami była grupa około 40 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Zajęcia były kontynuacją projektu rozpoczętego w lutym 2017 roku. W ramach programu uczniowie kształcili umiejętności wokalne pod kierunkiem nauczycieli - Anny Ropelewskiej-Gerek i Marty Kwaśny. Zajęcia taneczne prowadziła z kolei Beata Stawiecka - instruktorka tańca klasycznego. W ubiegłym roku choreografią zajmowała się Danuta Deptuła - kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Oberek". Uczniowie swoje talenty zaprezentowali już rok temu, podczas dwóch koncertów - w czerwcu był to "Kalejdoskop muzyczny", a grudniu koncert charytatywny "Bądź aniołem, otwórz serce", we współpracy z wyszkowskim OPS. Zajęcia zostały z finansowane z budżetu gminy Wyszków oraz pryey Stowarzyszenie "Razem" działające przy SP nr 5.

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSzkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowieprojekt "Śpiew i taniec - moja pajsa""uczniowieStowarzyszenie "Razem"Gmina Wyszkówzajęcia wokalno - taneczne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl