REKLAMA

Nie dajmy się oszustom! Wyłudzenie i próba wyłudzenia na osiedlu Sowińskiego

Na Sygnale

300 zł straciła mieszkanka osiedla Sowińskiego w Wyszkowie, która dała się nabrać na zakup czujki dymu. Wyszkowska policja wie także o nieudanej próbie podobnego oszustwa na tym samym osiedlu. Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek.

REKLAMA

O sprawie poinformowała nas Czytelniczka.

- Chciałam się z Państwem podzielić pewną sprawą. Mieszkam na osiedlu Sowińskiego, mieliśmy w bloku udaną próbę oszustwa. Mężczyzna podający się za pracownika pogotowia gazowego oferował montaż czujników dymu za sumę 300 zł. Pukał do każdych drzwi, gdy otwierał mężczyzna lub osoba młodsza pytał tylko, czy był podpis po ostatniej kontroli szczelności gazu. Gdy otwierała osoba starsza, oferował niby czujniki. Jedna z sąsiadek dała się nabrać i zapłaciła. Oszust przykleił atrapę czujnika. Dostała nawet fałszywy rachunek. Sprawa została zgłoszona na policję. W innych klatkach oszust oferował odrobaczanie za 30 zł od mieszkania, od emerytów 15 zł. Po rozmowach z sąsiadami okazało się, że oszuści byli także na innych osiedlach i udało im się oszukać też inne osoby, które również sprawę zgłosiły na policję. Powiadomiona została też Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przyszłość", na terenie której się to wydarzyło. Myślę, że warto byłoby nagłośnić tę sprawę, bo jak widać ludzie dają się nabierać - napisała w liście do Redakcji.

Policja potwierdza fakt dwóch przestępczych zdarzeń na osiedlu Sowińskiego w minionym tygodniu.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o oszustwie i wyłudzeniu kwoty 300 zł za czujnik dymu. Było to 7 maja i niestety mieszkanka dała się oszukać, zapłaciła. W drugim przypadku, 8 maja, na osiedlu Sowińskiego mieszkaniec otrzymał propozycję odrobaczenia lokalu za 30 zł, ale odmówił. Niestety, nikogo nie zatrzymano w tej sprawie - informuje Marta Gierlicka z KPP w Wyszkowie.

Apeluje, aby mieszkańcy nie zawierali transakcji i nie płacili pieniędzy osobom, które krążą po osiedlach, oferując różnego rodzaju zakupy lub usługi. Lepiej zawsze przed wpłaceniem pieniędzy sprawdzić ich wiarygodność.

- Jeśli w lokalach mają być prowadzone prace typu odrobaczanie, monta liczników, czujników, administracja budynku informuje o tym mieszkańców z wyprzedzeniem. Warto przed zawarciem takiej ryzykownej transakcji wykonać choćby telefon do zarządcy budynku w celu sprawdzenia, upewnienia się, czy nie padniemy ofiarą oszustwa - dodaje policja.

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli

REKLAMA

Pracuj.pl