REKLAMA

Kolej w remoncie. Autobusy przewiozą pasażerów na trasie Wyszków - Ostrołęka

Powiat

14 maja nastąpi czasowa przerwa w ruchu pociągów między Wyszkowem a Ostrołęką. Ma to związek z remontem odcinka Wyszków-Przetycz. Jak donosi Serwis Kolejowy "Stacja Wyszków", pasażerowie mogą liczyć na zastępczą komunikację autobusową.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Od dziś (14 maja) rozpocznie się przerwa w ruchu pociągów między Wyszkowem a Ostrołęką. Potrwa w dniach 14-30 maja. Wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Zarządca infrastruktury PKP PLK rozpocznie prace na kolejnym odcinku linii kolejowej nr 29. Podczas planowego zamknięcia zostaną wykonane naprawy główne trzech przejazdów oraz tor na odcinku Wyszków - Przetycz. Remont toru obejmie regulację, wymianę uszkodzonych szyn, pojedynczych podkładów, oczyszczenie oraz uzupełnienie podsypki. 

Szlak Wyszków - Przetycz (20 km) jest w tej chwili najgorszy technicznie na linii nr 29. Maksymalna prędkość pociągów wynosi 60 km/h. Od 2009 roku zamknięta jest stacja Dalekie (brak mijanki), co dodatkowo pogrąża przepustowość linii. Po zakończeniu rozpoczętych dziś robót prawdopodobnie zostanie zwiększona prędkość, skracając czas przejazdu do Ostrołęki. Być może kolejnym krokiem będzie otwarcie nieczynnej stacji Dalekie - informuje w swoim serwisie Sebastian Gomółka.

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


stacja WyszkówkolejWyszkówOstrołękaPrzetycz

Komentarze

Monter
Do poprawy jest również rozkład jazdy. Tylko kiedy nastąpi podniesienie prędkości do 120 km/h na tej linii i przede wszystkim bezpośredni pośpieszny z Wyszkowa do Dw. Wileńskiego w ok 50min gdzieś o 5:10 rano?? Wówczas idę na pociąg nawet za 14 zeta.
Sebastian
@Monter Jak często w serwisie zamieszczam różne porównania, grafiki prezentujące problemy Wyszkowskiej kolei, tak można z tego wywnioskować, jak wygląda podejście samorządu wobec naszej linii kolejowej, pomimo różnych napraw i podnoszenia prędkości. Ja w sumie robiłem już wszystko co w mojej mocy, łącznie z wysyłaniem propozycji do UM woj. mazowieckiego ze swojej strony. Niestety wymijające odpowiedzi, uargumentowane np. "Czekamy na modernizację ze strony PKP PLK", "Średnia prędkość jest taka i taka" dają do myślenia. Jesteśmy cofnięci do lat 70. co chodzi o filozofię przesiadki w Tłuszczu.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl