REKLAMA

Pierwsza komunia św. w parafii św. Wojciecha

Miasto

Ponad 210 dzieci przystąpiło 13 maja do pierwszej komunii świętej w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie. „Żeby dostać się do nieba, Jezusa do serca przyjmować trzeba” - deklarowały na ten ważny dzień i na resztę życia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Do komunii św. przystąpili trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1, I Językowej Szkoły Podstawowej "Language" w Wyszkowie, Szkoły Podstawowej w Rybnie oraz Szkoły Podstawowej w Kręgach. Do tego ważnego wydarzenia przygotowywał ich ks. Zbigniew Borawski oraz katechetki - Maria Gomoliszek, Bogusława Prusinowska i Dorota Wróbel. W drodze do sakramentu wspierali dzieci ich rodzice i rodzice chrzestni, którzy towarzyszyli im podczas pierwszokomunijnego nabozeństwa.

- Jesteśmy dziś bardzo dumni - mówili, dziękują kapłanom i katechetom za przygotowanie dzieci.

- Gdy byłyście małe, rodzice przynieśli was do kościoła, gdzie przyjęliście chrzest święty. Wówczas dobry Bóg przyjął uczynił was swoimi dziećmi i wezwał, byście żyły w jedności z Chrystusem. Niech ta woda święcona przypomi wam chrzest święty i to, że jesteście dziećmi bożymi. Jezus niech na nowo wezwie was do zjednoczenia ze sobą, a ono dokona się najpełniej, gdy po raz pierwszy przyjmiecie Pana Jezusa pod postacią chleba - mówił ks. Zbigniew Borawski, błogosławiąc i święcąc dzieci. Błogosławieństwa udzielili im także rodzice. 

- „Żeby dostać się do nieba, Jezusa do serca przyjmować trzeba” - powtarzały za kapłanem dzieci. 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


komunia świętaparafia św. Wojciecha w WyszkowiekościółWyszkówpierwsza komunia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl