REKLAMA

Sto pomysłów na 100 lat niepodległości...

Miasto

Sto a może i więcej zorganizowała i ma w planach Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie. Nie ma właściwie dnia, a na pewno tygodnia, żeby w szkole nie odbywały się konkursy, przeglądy, happeningi, wydarzenia, nawiązujące do historii Polski i jej drogi do wolności. Kolejną inicjatywą było odsłonięcie banera na budynku szkoły.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Baner ma około 15 m kw. powierzchni i został ufundowany ze składek uczniowskich. Do listopada będzie wisiał na frontowej ścianie szkoły a potem znajdzie godne miejsce wewnątrz budynku. W uroczystości jego odsłonięcia 11 maja licznie wzięli udział uczniowie SP nr 5, nauczyciele, wiceburmistrz Aneta Kowalewska, przedstawiciele Związku Piłsudczyków, których prezes - Konrad Wróbel - przekazał szkole upominki historyczne. Spotkanie było okazją do zaprezentowania żywej lekcji historii - uczniowie wystawili przedstawienie, ukazujące początki powstania państwa polskiego. Zapalili znicze w miejscach pamięci, których nie brakuje na terenie szkoły, m.in. przy obelisku rotmistrza Najnerta. Piosenką "Kocham Cię, Polsko" zakończyli swój występ, entuzjastycznie i radośnie wyrażając swoje uczucia do ojczyzny. 

Na jak wiele sposobów można być współczesnym patriotą, tego samego dnia dowiedzieli się uczniowie klas III C i III G gimnazjum. Z lekcją udzielania pierwszej pomocy przybyli do nich ratownicy medyczni - Marek Kamiński i Paweł Rogalski. Uczniowie uczyli się, jak nieć pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

- To też jest forma uczczenia jubileuszu niepodległości. 100 minut na 100 lat niepodległości - mówiła nauczycielka Renata Zalewska.

A już w czerwcu w SP nr 5 kolejna wielka patriotyczna uroczystość - w szkole zostanie otwarta wyjątkowa izba pamięci, poświęcona żołnierzom Armii Krajowej.

- Gratuluję tych wszystkich inicjatyw. Jestem pewna, że z tej szkoły wyrosną prawdziwi patrioci - mówiła do uczniów i nauczycieli zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. 

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Szkoła podstawowa nr 5 w Wyszkowie100 lat niepodległościWyszkówZbigniew Szczerba

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl